Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:693151
 
Vērtējums:
Publicēts: 25.01.2024.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
Darba fragmentsAizvērt

Teorētiskais pamatojums
Materiālu īpašības vienmēr saistītas ar to struktūras īpatnībām un vielu īpašībām, no kurām šis materiāls sastāv. Materiāla struktūra ir atkarīga: dabīgiem materiāliem - no to izcelsmes un veidošanas nosacījumiem, mākslīgiem materiāliem - no ražošanas tehnoloģijām un materiālu pārstrādes. Tehnoloģijas un materiāla apstrādes jāņem vērā, vērtējot to ietekmi uz ražotā materiāla struktūru un īpašībām.
Būvmateriālus raksturo ar ķīmisko, minerālo un fāžu sastāvu. Atkarībā no ķīmiskā sastāva būvmateriālus iedala: bioloģiskos (koksne, bitumi, darvas, polimēri u.c.), minerālos (neorganiskās saistvielas, ķieģeļi, dabīgais akmens u.c.) un metālos (melnie un krāsainie). Visi organiskie materiāli ir viegli uzliesmojoši, bet minerālie - nedegoši, metāli pārvada labi elektrību un siltumu.
Ķīmiskais sastāvs ļauj spriest arī par citiem tehniskajiem parametriem (bioloģiskā stabilitāte, utt.) Dažu materiālu (neorganiskās saistvielas, akmens materiāli) ķīmisko sastāvu bieži izsaka ar oksīdu skaitu šajā materiālā. Oksīdi, ķīmiski saistīti kopā sava starpā, veido minerālus. Zinot minerālus un to skaitu materiālos, var spriest par materiālu īpašībām. Raksturojot materiāla fāžu sastāvu izšķir: cietas vielas, kas veido sienas porām (materiāla „skeletu”) un poras piepildītas ar gaisu un ūdeni. Materiālu fāžu sastāvs un ūdens fāžu pārejas tā porās ietekmē materiāla īpašības un materiālu uzvedību ekspluatācijas laikā. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties