4. Lugā atainotās problēmas, to raksturojums.
Lugas galvenās problēma ir sabiedrības nevienlīdzība, šķiru sabiedrības sociālā netaisnība un vīriešu valdonība un sievietes pazemojošais stāvoklis šķiru sabiedrībā.
Sabiedrības nevienlīdzība- ir divi sabiedrības slāņi trūcīgie un turīgie. Kamēr turīgie rīko viesības, dzer kafiju (lugā nav minēts, bet ir smalki apģērbti, guļ lielās mājās, kārtīgi ir paēdusī), tikmēr trūcīgiem pat nav maizes kumosiņa, ko apēst, viņi dzīvo no vienas naudas nodošanas līdz otrai, un katru brīdi viņi var pazaudēt visu un nonākt uz ielas. 1) ,,Trešajā pilsētas kvartālā, māja sestais numurs, apķīlāt visu kustamo un nekustamo īpašumu,, (saka Vaktmeistars)-trūcīgo nabadzība 2) ,,Vai re! Nu sāks vainu meklēt pie klavierēm. Lai saka viens cilvēks, kas tās klavieres ir sliktas: tik skaisti nopulierēts, ka tur var vai spoguļoties, un klāt vēl divi zeltīti lukturi.,, (Eberhardīne saka)- turīgo bagātība.
Šķiru sabiedrības sociālā netaisnība- Laimai, kad ģimeni gribēja izmest uz ielas, nācās pieņemt lēmumu un kļūt par Langarta mīļako piespiedus kārtā. Tā vietā, lai sabiedrība (turīgie) notiesātu Langartu par viņa nekrietnību, sabiedrība tiesā Laimu, tikai tāpēc, ka Laime gribēja palīdzēt savai ģimenei. ,,Čūska! Tā jūs līdz šim esat mācējusi visus maldināt un pat tanīs labākajās aprindās iezagties, bet tagad es jums jūsu blēdnieces masku norauju- un jūs nevienam godīgam cilvēkam vairs nedrīkst tuvoties.,,
…