Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:788739
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Lai pagātni saglabātu dzīvu, inki bija attīstījuši mumificēšanas mākslu. Mūmijas ne tikai saglabāja, bet tās ari veda līdzi parādēs, tās piedalījās ģime¬nes svētkos un, saviem dzīvajiem pavadoņiem piepalīdzot, iemalkoja iecienī¬to čiču.
1533. gada l9. augustā Kahamarkas katoļu baznīcas zvani vēstīja par inku Impērijas bojāeju. Visi inku valdnieki pēc spāņu okupācijas nomira nedabīgā nāvē. Manko II nogalināja viņa ciemiņi. Nākamie divi inki tika noindēti un pēdējo Inku spāņi nogalināja.
Daudzi iedzīvotāji nomira badā. Daudzus pārvērta par vergiem Andu sudraba raktuvēs. Laukos sāka saimniekot eiropieši. Vienas paaudzes laikā indu skaits saruka par 50%. Eiropiešu ievestās slimības sēja nāvi. Taču vislielākais zaudējums bija plānveidīga un sistemātiska „Saules reliģijas” iznīcināšana un īpatnējās inku kultūras iznīcināšana.

Manuprāt, inku kultūra bija ļoti daudzveidīga un krāšņa. Inki bija izcili mākslinieki un ļoti labi nodarbojās ar būvniecību. Liekas, ka inku kultūra sevī ir apvienojusi daudzas citas kultūras. Piemēram ēģiptiešu mumificēšana, precizitāte būvniecībā un upurēšana dieviem. Inku kultūra sevī ietver ļoti plašu informācijas krājumu un vissavdabīgākais man likās tas, ka viņi no uzvarēto ienaidnieku galvaskausiem veidoja dzeramos kausus un tas, kā viņi to darīja. Man patīk inku kultūras daudzveidīgums un nenoteiktums, piemēram mantiniekam nebija obligāti jābūt valdnieka dēlam, ja valdniekam kaut kas nepatika viņš varēja iecelt kādu citu u.c.


Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1330351
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties