Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:291928
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.10.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Brāļu draudze – šādu vārdu salikumu, pirmo reizi dzirdēju kaut kad ļoti, ļoti sen no vecmāmiņas, bet nepievērsu tam nekādu nozīmi, jo tad man bija pavisam citas intereses. Vēlāk, jau mācoties skolā Latvijas vēsturi, tika skārta šī tēma, bet ļoti vispārīgi.
Tā kā mana dzimtā puse ir Vidzeme un tika piedāvāts B – daļas kurss, kas skāra tieši šo reģionu, nolēmu to apmeklēt, lai uzzinātu kaut ko vairāk pār brāļu draudzēm minētajā novadā un iespējams arī par saviem senčiem. Piedāvātais B – daļas kurss „Brāļu draudzes Vidzemē” nelika man vilties. Uzzināju, ka visos Vidzemes reģionos, kur dzīvoja mani priekšteči, ir bijušas brāļu draudzes t. i. Birkavas distriktā - Smiltenē un Lindheimas distriktā – Gaujienā. Iepazīstoties ar saiešanas namu nosaukumiem Birkavas distriktā, apstājos pie vārda „Ķempes”, jo tā sauca manas vecvecmātes dzimtās mājas, kuras viņai piederēja līdz 1949. gada 25. martam. Tādēļ iespējams, ka mani senči ir bijuši brāļu draudzes locekļi un varbūt pat vadītāji.
Brāļu draudzes pārstāvji no Hernhūtes misiju Latvijā sāka piemērotā laikā t. i. pēc Lielā ziemeļu kara 1729. gadā. Minētajā laika periodā bija liels mācītāju trūkums Vidzemē. Daudzas baznīcas bija sagrautas kara laikā un zemnieki bija palikuši bez garīgās virsvadības un atgriezušies pie pagānisma un elkdievības. Par militāro operāciju un mēra epidēmijas upuriem bija kļuvuši 67 Vidzemes draudžu gani. Rīgā šīs divas cilvēku dzīvību nežēlojošās ligas bija pārdzīvojis tikai viens mācītājs – Kristiāns Lauterbahs.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties