Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:596885
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Sākotnēji par viduslaikiem sāka runāt Tertuliāns (ap 160. - 220.) agrīnās kristietības laikā, kurš ar šo terminu saprata "tumšo" un slikto vidējo laiku starp paradīzes laiku un to laiku, kad sāksies jaunā un skaistā pasaule.Aptuveni 1500. gadā terminu tumšie viduslaiki sāka lietot, lai apzīmētu iepriekšējo "tumšo" laikmetu, kuru nomainīja "gaišā" renesanse. Mūsdienās cilvēku uzskati par to ir ļoti dažādi. ko izraisīja tā laika nicīgā attieksme pret dzīvi un tieši viduslaikiem piemītošā tās uztvere.
Pirmkārt, nepareiza nostāja valdīja tiesas lietās un sodos. Atsevišķi cilvēki pat nezināja likumus, bet tas, kā tika lietoti sodi, bija atkarīgs no laika, vietas, piederības kārtai, dzimuma, vecuma utt. Nāvessods viduslaikos bija ikdienišķa parādība. Viscienījamākais tā veids bija galvas nociršana ar zobenu, ko parasti piesprieda muižniekiem. Visbiežāk kā soda mēru piemēroja kāršanu, vēl arī izgrieza sirdi no krūtīm, lēja rīklē izkausētu svinu, pamazām nocirta pa loceklim, saraustīja ar zirgiem. Publiski nāvessodi viduslaikos notika lielā skaitā, tie bija tautas garīgās dzīves neatņemama sestāvdaļa. Vispārsteiszošākais – pūļa dzīvnieciskā līksme, kas valdīja soda izpildīšanas vietās. Nāvessods – tikumiskās pamācības izrāde. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1116526
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties