Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:796686
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Valsts:
Valsts ir politiski, saimnieciski un kulturāli nepieciešama organizācija, lai tauta varētu apmierināt savas vajadzības un veikt savus kopīgos uzdevumus. Valsts radās līdz ar darba dalīšanas rašanos sabiedrībā, apmēram 5.gs. Valstij ir sekojošas galvenās pazīmes: 1) speciāls varas aparāts, ar kura palīdzību tiek realizētas valsts varas funkcijas; 2) tiesības, kas nostiprina noteiktu, valsts sankcionētu normu sistēmu; 3) noteikta teritorija uz kuru attiecas konkrētās valsts jurisdikcija; 4) iedzīvotāji, kas pakļaujas valsts varai; 5) suverenitāte.
Valsts funkcijas- galvenais valsts mērķis un uzdevums ir rūpēties par savu pilsoņu mieru un labklājību. Lai sekmīgi noritētu valsts darbs, valsts funkcijas sadalās trijās daļās: likumdošanas varā, izpildvarā un tiesu varā (varas dalīšanas princips). Visu šo trīs varu uzdevums ir kopīgs- valsts mērķu sasniegšana iekšpolitiskā un ārpolitiskā jomā.
Valsts forma ir valsts šķiriskās un nacionālās teritorijas varas organizācijas ārējā izpausme. Tā saistīta ar valsts būtību. Iedalās: 1) valsts teritoriālā forma; 2) valsts politiskā forma; 3) valsts juridiskā forma.

Valsts pazīmes:
Izšķir vairākas ļoti svarīgas lietas, kas raksturo katru pilntiesīgu valsti. Galvenās no tām: 1) Pilntiesīga, atzīta valsts (to galvenokārt izšķir starptautiskajās attiecībās); 2) Suverēna valsts (izšķir gan starptautiskajās, gan iekšpolitiskajās attiecībās) un 3) leģitīma valsts (izšķir galvenokārt iekšpolitiskajās attiecībās).
Pilntiesīga valsts ir tāda, kurai piemīt spēja uzņemties starptautiski tiesiskus pienākumus un iegūt tādas pašas tiesības. Nepilntiesīga valsts ir valsts ar ierobežotu varu, kā piemēram: 1) valstis, kas politiski pakļautas citām valstīm; 2) valstis, kas atkarīgas no citām valstīm; 3) apvienotās un federācijās ietilpstošās valstis. Lai valsts kļūtu par pilntiesīgu, tā ir jāatzīst no citām valstīm.
Valsts atzīšana sadalās: 1) de facto- citas valstis uzsāk faktiskus sakarus, rēķinās ar valsti kā zināmu faktoru, bet juridiski vēl neatzīst; 2) de jure- valsts tiek atzīta no pārējām valstīm ar formālu juridisku aktu par pilntiesīgu valsti.
Suverēna valsts ir tāda valsts, kuru (gan pašu valsti, gan tās iekārtu, teritoriju, tiesības, brīvības un pienākumus) juridiski atzīst un respektē citas valstis un pašas valsts iedzīvotāji.
Leģitīma valsts (valsts vara) ir tāda valsts, kurā tās iedzīvotāji piekrīt un atbalsta valsts formu, tās izpausmi, funkcijas, mērķus un pie varas esošo indivīdu varas realizācijas metodes.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties