Es šobrīd nestrādāju, esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, bet pirms tam strādāju bērnudārzā ar vismazākajiem – 1,5 – 3 gadus veciem bērniem. Šajā vecumposmā par tiranizēšanu pāragri runāt. Lai uzzinātu vairāk par tiranizēšanas gadījumiem, man vajadzēja atrast kādu, kas strādā skolā un varētu par to pastāstīt. Tāpēc vairākas reizes tikos ar radinieci (klātienē un pa telefonu), kurai ir lielāka pieredze mobinga jautājumos, jo viņa strādā vidusskolā un ir bijusi klases audzinātāja.
N vidusskolā nesen ir bijis tiranizēšanas gadījums. Tas notika starp 8. klases skolniecēm. Konkrēto gadījumu var pieskaitīt pie netiešās tiranizēšanas, jeb, precīzāk, pie kiberbulinga (informācijas ievietošana citas personas vārdā).
Skolniece, kura ir agresors, savu pāridarītāja tieksmi ir jau izrādījusi vairākkārt, dažādos veidos, bet šoreiz viņa izmantoja situāciju, kad upuris vēl pirms attālinātajām mācībām bija saglabājis savu sociālo tīklu paroles Google kontā, un šis konts nebija pareizi aizvērts. Tas, protams, noskaidrojās krietni vēlāk, kad iniciatīvu uzņēmās skolotāja, ar kuru runāju. Skolniece – agresors – bija no skolnieces – upura e-klases konta nosūtījusi vēstuli klases audzinātājai kā Ziemassvētku sveicienu, kas bija pilns ar ļoti rupjiem cittautu lamuvārdiem. …