Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Tiesību pamatu agūšanas nozīme un loma cilvēku dzīvē

     

    Eseja3 Tiesības

3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:439693
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.12.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tikpat svarīgi ir pārzināt juridiskos terminus, kas var tikt iekļauti šādos līgumos. Vadītājam var noderēt visdažādāko terminu pārzināšana, sākot no fondu birža (birža, kur pērk un pārdod vērtspapīrus) un beidzot ar prolongācija (starptautiskā līguma darbības pagarināšanas kārtība, kādu nosaka paša šī līguma noslēguma panti tā nepārtrauktības nolūkā). Pretējā gadījumā, nepārzinot šādus terminus, var veidoties neērtas situācijas, kad nākas lūgt otru pusi paskaidrot nezināmo terminu nozīmi, vai doties pie kāda speciālista. Vai vēl sliktākā gadījumā – parakstīt līgumu, līdz galam neizprotot vairākas nianses.
Zinātne ir cilvēka pētnieciskās darbības veids, kas ir virzīts uz objektīvo un pamatoto zināšanu iegūšanu par apkārtējo pasauli. Zinātņu apgūšana dod vislielāko vērtību cilvēkam, zināšanas ļauj konstatēt cēloņus un sekas. Tiesību zinātne jeb jurisprudence ir plaša sabiedriskā zinātne, kura vispusīgi pēta cilvēku sabiedrisko dzīvi. Tātad, no tā izriet, ka jebkuram sabiedrības loceklim būtu jāizprot šīs zinātnes pamatjautājumi un stūrakmeņi. Tiesības regulē arī vairākas citas zinātnes, ar to palīdzību tiek regulēta valsts iekārta un noteikts politiskais kurss. Šīs visas lietas ir tik cieši saistītas un tik spēcīgi ietekmē viena otru, ka, ja reiz esi šīs sistēmas loceklis (un kā iedzīvotāji, patērētāji, mēs esam atkarīgi no šīm sistēmām), tad tas ir milzīgs pašlabums – pārzināt šos jautājumus. Mani ir uzrunājusi atziņa par tiesību mācību, ko izteicis filozofs Kants: „Tīri empīriskā mācība par tiesībām ir galva (līdzīgi koka galvai Fēdra fabulā), kas var būt skaista, bet, ak vai, tai nav smadzeņu.” Jo diemžēl jāatzīst, ka ne tikai Latvijā, bet it sevišķi visā pasaulē, bieži vien pat visspēcīgākās teorētiskās zināšanas nesniedz gaidīto un taisnīgo rezultātu. Ir tik daudz tiesas prāvu, kuru rezultātā nevainīgi cilvēki nonāk cietumos, bieži tas ir tikai dēļ pašu neveiksmes – būt neīstajā vietā, nepareizajā laikā. Taču, manuprāt, pārzinot šos teorētiskos jautājumus, pat, ja esi nonācis tāda veida upura lomā – vismaz tava sirdsapziņa var būt tīra un tu pats apzinies, ko esi paveicies nepareizi un ko pareizi. Taisnīgums ne vienmēr var būt taisnīgs, tāpat kā uzticīgi cilvēki pēkšņi var „apmest kažoka otru pusi”, tādēļ svarīgi ir uzticēties pašam sev un savām zināšanām.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1327418
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties