No kurienes senās civilizācijas ieguvušas šādas zināšanas? Un vai tiešām tādas bijušas? To mēs iespējams nekad tā arī neuzzināsim, jo, piemēram, ja mūsu planētas masa ir zināma diezgan precīzi, tad par Heopsa piramīdas masu zinātnieki vēl joprojām strīdas; arī precīzu piramīdas akmens bluķu skaitu vēl nav izdevies uzzināt. Nav arī zināms, vai piramīdas iekšpuse pilnībā ir piepildīta ar bluķiem.
Senā ēģiptiešu parunā ir teikts: “Kad iesmiesies sfinksa, nodzisīs zvaigznes”. Varbūt nevajadzētu pārlieku aizrautīgi rakņāties vareno akmens milžu dvēselēs un tomēr vajadzētu ļaut tiem mierīgi dusēt vēl gadu tūkstošus?
Līdz pat mūsdienām nav skaidrs, kāpēc piramīdām ir trīsstūra profils eksistē hipotēze, ka to forma ir līdzīga svētajiem kalniem, kuros pēc seno ēģiptiešu ticējumiem, dzīvoja dievi.Cita versija vēsta, ka piramīdas ir simboliskas kāpnes vai pakāpieni pa kuriem faraonu gariem bija jauzkāpj debesīs.
Es secinu, ka daudz uzzināju par Senās Ēģiptes piramīdām un to veidiem. Man patika veikt šo darbu, jo uzzināju daudz ko interesantu.
…