Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:612457
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.08.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Atverot Aleksandra Čaka dzejoļu krājumu ‘’Mana paradīze’’, pirmais, ko mūsu grāmatā varēja redzēt ir Valda Rūmnieka, 20.gadsimta rakstnieka, dramaturga un literatūrzinātnieka, nelielo recenziju vai ievadu krājumā. Šim ievadam ir ļoti vienkāršs un vienlaikus visa šī darba idejas ietverošs nosaukums ‘’Čaka paradīze’’. Ar to jau viss ir pateikts – par ko ir dzejoļu krājums, kam tas ir veltīts, kas ir iedvesmojis Aleksandru Čaku.
Vispār pilsētas tēma latviešu literatūrā iet roku rokā ar rakstnieka vārdu, jo viņš bija pirmais, kas izmantoja pilsētu un tās elementus kā tēlus, dzīvās būtnes, tāpēc arī viņu mēdz dēvēt par pirmo urbānistu latviešu literatūrā un Rīgas rakstnieku. Rīga nospēlēja Čaka dzīvē nozīmīgo lomu, par to arī raksta Valdis Rūmnieks: “Līdzīgs liktenis piemeklēja tos simtus dzejoļu, kurus Čaks rakstīja 1922.gada vasarā, kad tikko bija atgriezies no Krievijas, - tie bija mākslinieciski vāji, un tajos vērīgs lasītājs varētu samanīt amatieriskus pakaļdarinājumus Rainim, Bārdam, Porukam…”, bet tad pēkšņi par 1923. gada Aleksandru Čaku Rūmnieks teicis “Čaks vienā rāvienā piepeši izmainīja rokrakstu un sāka rakstīt burvīgus, neparasti valdzinošus un jutekliskus dzejoļus par nomali, bulvāriem, liepām, kioskiem…”. Rīga iedvesmoja rakstnieku, kā tad izskatījās Čaka laika Latvijas galvaspilsēta? A. Čaka Rīgu mēs gribam veidot kopā ar jums, lasot dzejoļu krājumu. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1392900
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties