Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:546019
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2023.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2021. - 2025. g.
Darba fragmentsAizvērt

Minoritāšu aizsardzības pirmsākumi meklējami 17. un 18. gadsimtā, kad pēc Eiropas reliģiskajiem konfliktiem valstis centās nodrošināt nelielu aizsardzību reliģiskajām minoritātēm. Tomēr, lai gan minoritāšu tiesību aizsardzības standartu izstrāde aizsākās jau pēc Pirmā pasaules kara Tautu Savienības ietvaros, bija nepieciešami vairāki gadu desmiti, pirms starptautisko organizāciju ietvaros tika pieņemti nopietni minoritāšu tiesību dokumenti.
Visi starptautiskie minoritāšu tiesību standarti balstās trijos vispārējos tiesību principos: vienlīdzīgo tiesību princips, diskriminācijas aizliegums un īpašie pasākumi mazākumtautībām (minoritātēm) piederošām personām. Diskriminācijas aizliegums ir cieši saistīts ar vienlīdzīgo tiesību principu. Starptautiskie dokumenti (Vispārējā cilvēktiesību deklarācija, Starptautiskais pakts par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām, Starptautiskais pakts par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām u.c.) aizliedz diskrimināciju pēc tautības, valodas, rases, ādas krāsas, reliģijas un citām pazīmēm. Īpašie pasākumi, ko mēdz saukt arī par “pozitīvo diskrimināciju”, uzliek valdībām pienākumu veikt pasākumus, lai nodrošinātu minoritātēm piederošu personu vienlīdzību ne tikai izglītības, kultūras, reliģijas jomā, bet arī politikā, sabiedriskajā dzīvē un tautsaimniecībā. Īpašie pasākumi nav domāti, lai šādas personas būtu priviliģētā stāvoklī, bet lai tās atrastos pēc būtības vienādā stāvoklī ar vairākumu. Tāpat visiem starptautiskajiem minoritāšu tiesību dokumentiem ir vēl viena kopīga iezīme – nevienā no tiem nav dota nacionālās minoritātes definīcija.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties