Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:949374
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Vieni no aktuālākajiem jautājumiem pēckara attīstības un modernizācijas laikā bija ekonomiskā izaugsme un vienlīdzība (vai tieši otrādāk – nevienlīdzība). Ekonomists Saimons Kuznecs (Kuznets) šī jautājuma kontekstā izvirzīja hipotēzi par “apgrieztā U‑veida līkni” (citos literatūras avotos saukta par Kuzneca līkni un citos nosaukumos). Pirmajā esejas nodaļā sniegts šī koncepta izskaidrojums un sākotnējais uzstādījums, bet tālākajā darbā apskatīti citu autoru viedokļi, kritika un valstu pieredzes. Diskusijas daļā Kuzneca līkni mēģināts pēc personiskiem novērojumiem piemērot Latvijas situācijai.
Savā plaši pazīstamajā 1955. gadā publicētajā darbā “Ekonomiskā izaugsme un ienākumu nevienlīdzība” Kuznecs (Kuznets, 1955) pievēršas cilvēku ienākumu līmenim un tā izmaiņām ilgākā laika posmā, kā arī meklē šo izmaiņu cēloņus. Autors apskatījis datus no trijām attīstītajām valstīm – ASV, Lielbritānijas un Vācijas – un secinājis, ka 20. gadsimtā šajās valstīs ienākumu sadale starp iedzīvotāju grupām tuvojas vienlīdzībai. Svarīgs aspekts ir nodokļi – attīstītajās valstīs arvien vairāk piemēro progresīvo ienākumu nodokli, kas augstās ieņēmumu grupas (vienkāršāk sakot – turīgākajiem) iedzīvotājiem neto ienākumus vēl vairāk samazina, turpretī zemās ieņēmumu grupas (jeb nabadzīgajiem) iedzīvotājiem – palielina, tādējādi sašaurinot ienākumu nevienlīdzību (Kuznets, 1955: 5).…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1119979
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties