Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:377866
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Bēgļu problēma un šīs problēmas starptautiskie risinājumi.
Mūsdienu pasaulē miljoniem cilvēku nācās atstāt savas mājās un kļūt par bēgļiem. Bēgļu problēma ir viena no aktuālākajām problēmām mūsdienu pasaulē. Iemesli, kāpēc cilvēki pamet savu dzīvojamo valsti, ir rase, reliģija, tautība un piederība sociālai grupai. Pastāv politiskie bēgļi, kuri izceļo no konfliktu reģioniem, ekonomiskie bēgļi, kuri izceļo no valsts, jo meklē labākus dzīves apstākļus utt.
Etniskie konflikti ir viens no iemesliem, kas rada bēgļu problēmu. Cilvēki ļoti bieži ir spiesti atstāv savu dzimto valsti tāpēc, ka viņi pieder pie kādas etniskās grupas. Protams, etniskā dažādība valstī var arī neizraisīt konfliktu un ne katrs konflikts ir saistīts ar varmācību. Tomēr katrs etniskais konflikts, kas pāriet sarunu robežas izraisa bēgļu izceļošanu no valstis.
Pēc statistikas datiem kopējais bēgļu daudzums pasaulē ir krietni pieaudzis 20. gadsimta 80.-ajos – 90.-ajos gados. 1970. gadā pasaulē bija apmērām 8 miljoni bēgļu, bet 1993. gadā šis skaits jau bija sasniedzi 18 miljonus.1 Jāatzīmē, ka šie skaitļi ir saistīti takai ar bēgļu pārvietošanos ārpus savas valsts un neiekļauj tos cilvēkus, kas bija spiesti atstāt savas mājas un pārvietoties savas valsts iekšienē.
Pievēršoties bēgļu problēmai ir ļoti svarīgi izprast jēdziena ‘bēglis’ definīciju. Šādas konkrētas definīcijas nepieciešamība ir skaidrota ar to, ka bēgļa statuss ir saistīts ar vairākām darbībām, kuras veic valstis: bēglis ir privilēģija, kas dod cilvēkiem sava veida pieeju pie resursiem un pakalpojumiem ārpus viņu dzimtās valstis.2

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties