Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:309632
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.08.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pēdējā laikā daudz tiek diskutēts par cilvēka dzīvības vērtību – lai dzīvība netiktu izdzēsta ne likuma vārdā, ne arī nozieguma rezultātā. Neviens nešaubās par to, ka, ja dzīvība tiek vardarbīgi atņemta, ir veikts noziegums un noziedznieks ir pelnījis sodu. Ja dzīvība tiek dzēsta eitanāzijas rezultātā, viedokļi dalās – vai ir izdarīts noziegums, vai tas tomēr ir noticis likumīgi!
Eitanāzijas problēma mūsdienās ir aktuāla tēma un tā nekad nenovecos kaut vai tāpēc, ka šī tēma nav līdz galam izpētīta, un nekad arī nebūs, jo, cik cilvēku, tik arī viedokļu.
Kas tad īsti ir eitanāzija? Eitanāzija ir ārsta rīcība, kas vērsta uz pacienta dzīvību uzturošo sistēmu atslēgšanu vai arī pacienta nāves veicināšanu, lai tādā veidā novērstu ciešanas, protams, saskaņā ar pacienta vēlmi.
Eitanāzijas piekritēji mēdz to saukt par “skaistu nāvi”, “cienīgu nāvi”, “žēlsirdīgu nonāvēšanu” utt. Lai arī kā mēs sauktu eitanāziju, tik un tā tās būtību neizmainīsim. Sāpju remdināšana, žēlsirdība un iecietība ir tas, ko cilvēki cer sagaidīt, kad viņus piemeklē nelaime un ciešanas. Nāvi viņi sāk lūgt tad, kad nesagaida to, uz ko cer. Ja mēs izrādīsim patiesu žēlsirdību pret tiem, kuri tuvojas nāves slieksnim vai arī cieš smagas sāpes, tas liecinās arī par cilvēcisko cieņu. Ja mēs viņiem paradīsim, ka viņi nav nasta, ka viņi nav nekāds ļaunums, no kura par katru cenu grib atbrīvoties, tad nāve zaudēs savu "pievilcību" viņu acīs.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties