Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Džefrija Frankela “Meklējot tur, kur gaišāks” un Lešeka Balceroviča “Politiskais pieprasījums pēc ekonomiskiem brīnumiem” interviju salīdzinājums

     

    Eseja3 Ekonomika, Filosofija, Žurnālistika

3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:180200
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.04.2023.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Abas šīs sarunas intervētājs Arnis Rītups iesāka ar jautājumiem par ekonomiku – definēt ekonomikas zinātni, tādēļ es izvēlējos to kā pirmo kopīgo jautājumu. Lešeks Balcerovičs atbildot uz jautājumu ‘’Vai ekonomika ir zinātne’’ mēģina ekonomiku kaut kam piesaistīt, jeb, viņa izpratnē, ekonomika ir zinātne tikai tajā gadījumā, ja vārdam ‘’zinātne’’ piemīt intelektuālā stingrība, taču piemin arī to, ka neskatoties uz to, ekonomikas priekšmets ir sarežģītāks par fizikas priekšmetu. Taču, runājot par priekšmetu un ekonomiku, viņš min, ka ekonomikas priekšmetu saista pie sociālajām zinātnēm, to uzsverot tajā, ka abi nodarbojas gan ar cilvēku un indivīdu, to uzvedību, ņemot vērā noteiktus, konkrētus apstākļus. Kā arī, turpinot ar sociālajām zinātnēm, viņa skatījumā ekonomika socioloģijai piešķir analītisku pieeju, kā arī, salīdzinot tās, ekonomikai ir mazliet ‘cietāka’ metode kā socioloģijai un tas arī ir tas abu atšķirīgais, jo socioloģija, pati par sevi, dod priekšroku ‘priekšmetam’.
Toties Džefrija Frankela intervijā, A.Rītupam arī vaicājot vai ekonomika ir zinātne, Džefrijs min, ka ekonomiskās prognozes var pielīdzināt laika prognozēm, un, ka ekonomiskās prognozes nav priekš ekonomistiem. Taču, salīdzinot ekonomiku ar ķīmiju un fiziku, Dž. Frankels neuzskata, ka tajā ziņā ekonomika būtu uzskatāma par zināti, viņš drīzāk pielīdzina to filozofijai. Skatoties uz Dž. Frankela domām par ekonomiku kā zinātni, un to, ka viņš ekonomiku novietotu apmēram pa vidu īstai zinātnei (kā minēja – matemātika, kura esot tīrā zinātne) un filozofijai. Es pilnībā redzu un saprotu viņa domas un aspektu no kura viņš raugās, jo labi padomājot, tā arī ir, matemātika ir ‘’tīra zinātne’’, taču filozofija tik ļoti nebalstās uz zinātni kā tādu, bet domāšanu, filozofēšanu, izpratni, būtiskiem jautājumiem, kas ir mums apkārt un uzskatiem, kas veidojušies. Un ekonomika atrodas tam pa vidu, jo ir abi vienlaikus, gan mazliet zinātne, gan filozofēšana un izpratnes veicināšana, viedokļa izteikšana, analizēšana. …

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1397134
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties