Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:561152
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pastāv uzskats, ka dzīvības atņemšana ir lielākais grēks, ko var izdarīt un šādam grēkam ir bumeranga efekts – agri vai vēlu tas nāk atpakaļ. Aleksandra Čaka stāstā „Spēle ar dzīvību” tas ir uzskatāmi attēlots. Tieši tā notika ar runci, kurš, sajutis peles asiņu vilinošo garšu, aizmirsās un tāpēc zaudēja pats savu dzīvību.

Iznirstot no savas ikdienas rutīnas mēs redzam, ka viena kustoņa vai cilvēka nāve neko globāli neietekmē. Mēs visi no tās baidāmies, pat neiepazīstot. Ķermenis nav tas smagākais, kas tiek atstāts šajā saulē. Drīzāk jau konkrētas personības apziņas stāvoklis nāves brīdī, kā arī visi pārdzīvojumi, bēdas un grēki dzīves garumā. Tie paliek šeit, bet dvēsele kā sudrabots šķidrauts izplēn un saplūst ar apkārtni. To stāstā skaisti pateicis Čaks: „Visi meklēja nāvi kā baigu vēstnesi, bet viņa ziedēja kā saulespuķe kaimiņu dārzā.” Es ceru, ka tieši tā, dzīvībai zūdot, jutās pelīte.

Visuma likumi ir pretrunīgi un skarbi: lai izdzīvotu, kaķis vienmēr instinktīvi ķers un nogalinās peles, bet suns vajās kaķi. Arī cilvēki gadu tūkstošiem ir nogalinājuši, lai paēstu un apģērbtos. Tā nebūt nav cietsirdība, tā ir dzīves nepieciešamība. Tomēr A. Čaka stāstu caurvij cietsirdība un necieņa pret dzīvību. Šeit cilvēki bezbēdīgi rotaļājas ar dzīvību, paši neapzinoties savas cietsirdības bezdibeņus.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1242674
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties