SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Savā kvalifikācijas darbā autors aplūkoja speciālo līdzekļu un fiziska spēka pielietošanu policijas darbā, izvirzot mērķi noskaidrot speciālo līdzekļu un fiziska spēka pielietošanu policijas darbā, to tvērumu un tiesisko regulējumu, pēc kā sniegt priekšlikumu tiesību normās, lai novērstu trūkumus un nepilnības tajās. Un atbildētu uz galveno kvalifikācijas darba jautājumu- Vai speciālo līdzekļu izmantošana policijas funkciju izpildes laikā ļauj nodrošināt spēka pielietojuma efektivitāti un nekaitīgumu?
Kvalifikācijas darba rezultātā darba autors secināja, ka speciālo līdzekļu izmantošana policijas funkciju izpildes laikā ļauj nodrošināt spēka pielietojuma efektivitāti un nekaitīgumu, ja tiek ievēroti to izmantošanas pamatprincipi, cilvēktiesības un katra situācija tiek izvērtēta individuāli, pirms tiek pieņemts lēmums par speciālo līdzekļu izmantošanu.
Papildus autors nonāca pie šādiem secinājumiem:
1. Normatīvie akti nesniedz precīzu speciālo līdzekļu un fiziska spēka pielietojuma definīciju, taču norāda uz to, ka tie ir paredzēti tikai konkrēta mērķa sasniegšanai un to izmantošanai ir jābūt gan pamatotai, gan samērīgai.
2. Katrā situācijā ir rūpīgi jāizvērtē speciālo līdzekļu un fiziska spēka pielietošanas nepieciešamība un bardzība, kas ir atkarīga gan no faktiskajiem apstākļiem, gan personas īpašībām/pazīmēm, pret kuru šie līdzekļi tiek izmantoti.
3. Pret atsevišķām personu grupām, kā piemēram, sievietes un bērni, speciālie līdzekļi un fizisks spēks tiek izmantoti īpaši saudzīgi.
…