KOPSAVILKUMS
Diplomdarbā pakāpeniski tika attīstīti jautājumi, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas plāniem un pasākumiem – pasākumu pieteikšana, informācijas saņemšana par pasākumu, plāna izstrāde un tā kontrole.
Analizējot pēdējā laika notikumus, kļūst redzams, ka publisku pasākumus skaits ar katru gadu pieaug, līdzīgi pieaug arī to nozīmīgums. Publiskiem pasākumiem ir ļoti daudz dažādu veidu. Šai darbā tika ieskicēti vairāki to klasifikācijas veidi. Manuprāt, šim jautājumam būtu vairāk jāpievēršas, jo laba publisku pasākuma analīze jau ir liels solis pasākumu plānošanas virzienā. Ar laiku uzkrājas pieredze par dažādiem publiskiem pasākumiem un iespējamiem draudiem tajos, pasākumu dalībnieku uzvedība kļūst prognozējamāka. Šāda publisku pasākumu izvērtēšana pirms darbības ir ļoti svarīga tālākai pasākumu plānošanai un koordinācijai.
Apskatot Valsts policijas uzdevumus, darbību, grupu sadalījumu kļūst skaidrs, cik, varētu pat teikt, grandiozs, ir tas darbs, kas jāveic, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un sabiedrisko drošību publisku pasākumu laikā. Pirmkārt, ir nepieciešama savlaicīga informācija, tad sākas daudzpusējs koordinācijas darbs, jo sevišķi tāpēc, ka pasākumā ir iesaistītas vairākas institūcijas.
Noslēgumā tomēr jāpiebilst, ka Valsts policijai un Kārtības policijai, kā tās struktūrvienībai, ir izveidojusies apjomīga prakse pasākumu nodrošināšanā, tomēr tas vairāk tas attiecināms uz Rīgas policiju, savukārt citu Latvijas pilsētu rajonos tādas pieredzes nav, kas nozīmē, ka līdz atbilstošai publisku pasākumu nodrošināšanai vēl tāls ceļš ejams.
…