Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:114040
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.07.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  ANOTĀCIJA    2
  ANOTATION    3
  IEVADS    4
1.1.  Budžeta vispārīgs apskats    7
1.2.  Iestādes budžeta veidošanas kārtība    12
1.3.  Budžeta izlietošanas kārtība    15
2.1.  Vietējo apstākļu raksturojums    20
2.2.  Izglītības iestādes budžeta apskats 2001. – 2003. g.    22
2.3.  Ieteikumi izglītības iestādes budžeta optimizēšanai    34
3.  NOBEIGUMS    37
  BIBLIOGRĀFISKAIS SARAKSTS    40
Darba fragmentsAizvērt

Sabiedrībai ir daudz dažādu vajadzību, ar kuru apmierināšanu nodarbojas valsts. Kā vienu no šīm vajadzībām var minēt vajadzību pēc izglītības. Izglītība, konkrētajā gadījumā pamatizglītība ir pakalpojums, ko nevar iegādāties tirgus sistēmā, jo tā lietošanu nedrīkst ierobežot tikai ar to sabiedrības daļu, kas var par to samaksāt. Bez tam arī ne visi varbūt vēlas to lietot. Tāpēc valsts reglamentē šī pakalpojuma sniegšanu un arī finansēšanu.[3,140. lpp.]
Straujās izmaiņas ražošanas tehnikā un tehnoloģijā, informācijas lomas pieaugums un globalizācijas procesi, kas aptver visas valstis, palielina uzņēmējfaktora lomu ekonomikas attīstībā. Tiek uzskatīts: jo valsts ir bagātāka ar uzņēmīgiem cilvēkiem, jo lielākas ir tās attīstības iespējas. Komunistiskās sistēmas nestimulēja un ierobežoja cilvēka iniciatīvu, tāpēc cilvēka uzņēmēj spējas tika apslāpētas. Cilvēka bagātība tika saistīta ar citu cilvēku ekspluatāciju, bet ne ar tā spējām. Tāpēc daļa sabiedrības locekļu psiholoģiski nevarēja pieņemt uzņēmēju kā sabiedrībai nepieciešamu un vēlamu personu. Situācija pakāpeniski mainās: to nosaka paaudžu maiņa. Tomēr tas ir ilgstošs process un nenotiek bez konfliktiem.[7,14. lpp.]
Ļoti svarīgs faktors jaunās paaudzes veidošanā ir izglītība, konkrētāk , tās kvalitāte, no pašreizējās izglītības kvalitātes ir atkarīgs darbaspēka tirgus nākotnē.
Latvijas Nacionālā attīstības plāna prioritāšu formulējumos teikts, ka, ’’Latvijas attīstības pamatā ir jābūt sabiedrības spējai radīt jaunas zināšanas un tās izmantot tautsaimniecības attīstībai un vispārējā dzīves līmeņa celšanai. Zināšanu sasaiste ar kapitālu, tehnoloģijām un darbaspēku, to arvien pieaugošais īpatsvars ikvienā produktā un darbībā ved pie “jaunās ekonomikas” nostabilizēšanās Latvijā”.
Jaunās ekonomikas nostabilizēšanās mūsdienu globalizētajā tautsaimniecības sistēmā ir būtisks valsts konkurētspējas paaugstināšanas faktors. Jaunās ekonomikas pamatnosacījums ir augstas kvalitātes izglītība visās izglītības pakāpēs un veidos.[4,3.lpp. ]…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties