Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:242239
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 22 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
1.  Aizstāvības vispārīgs raksturojums    8
1.1.  Aizstāvis    12
1.2.  Aizstāvja tiesības un pienākumi    23
1.3.  Aizstāvja ētika    25
2.  Personas, kuras īsteno aizstāvību    30
2.1.  Aizturētais    34
2.2.  Aizdomās turētais    36
2.3.  Apsūdzētais    37
3.  Aizstāvja obligātā piedalīšanās kriminālprocesā    38
3.1.  Aizstāvība lietās par nepilngadīgo izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem    41
  Secinājumi un priekšlikumi    56
  Izmantotās literatūras un juridisko aktu saraksts    61
  Anotācijas    63
  Pielikumi    66
Darba fragmentsAizvērt

Katram cilvēkam ir tiesības uz aizstāvību saskaņā ar savu izvēli, lai nodrošinātu savas tiesības un aizsargātu likumīgās intereses visās tiesvedības procesuālajās stadijās.
Personām, kas dzīvo attiecīgās valsts teritorijā un pakļautas tās likumiem, jānodrošina stabila un iedarbīga procedūra un mehānisms vienlīdzīgai piekļūšanai pie aizstāvja, neatkarīgi no saviem politiskajiem uzskatiem, dzimuma, rases, vecuma un tml., kā arī finansiālajām iespējām.
Pirmo reizi aizstāvības institūts parādījās Senajā Romā republikas laikā. Drīz vien aizstāvības institūts ieguva plašu popularitāti. Impērijas laikā Senajā Romā jau izveidojās pirmā slēgta advokātu kolēģija. Kolēģijā varēja iestāties iepriekš nokārtojot eksāmenu tiesībās, un šīs kolēģijas advokātu darbību kontrolēja valsts ierēdņi.
Jebkurai valstij jāsekmē pienācīga aizstāvja loma sabiedrībā, kas būtu jārespektē gan visām nacionālajām valdībām, gan likumdevēja, gan izpildvaras līmenī, pievēršot ierēdņu, amatpersonu, tai skaitā, arī tiesnešu un citu uzmanību.
Protams, aizstāvis kalpo sabiedrībai, aizsargājot aizdomās turētā vai apsūdzētā likumiskās intereses, jo tikai likumīgs, objektīvs un taisnīgs spriedums, kurš pieņemts vispusīgas, pilnīgas un objektīvas lietas materiālu izskatīšanas rezultātā, nostiprina valsts likumību.
Bieži vien aizstāvis tiek identificēts ar aizstāvamo, aizmirstot, ka aizstāvis aizstāv nevis noziedzīgu nodarījumu, bet personu, kas apsūdzēta šī noziedzīgu nodarījuma izdarīšanā, un ka šo pienākumu viņam uzliek valsts, paredzot likumā garantētās tiesība uz aizstāvību.
Aizstāvība kriminālprocesā atzīta par vienu no svarīgākajiem advokatūras uzdevumiem, jo krimināllietu iztiesāšana nemaz nav iespējama bez aizstāvības institūta.
Pastāv divi aizstāvības veidi:
1.personīgā aizstāvība, ko savu tiesību un likumisko interešu aizsardzībai personiski veic aizdomās turētais vai apsūdzētais;
2.oficiālā aizstāvība turētā vai apsūdzētā tiesību un likumisko interešu aizsardzībā veic aizstāvis.
Aizstāvībai jābūt tādai, kas var reāli nodrošināt personas likumīgas tiesības. Katram ir tiesības uz likumdevēja pieņemtiem vienkāršiem, saprotamiem un izpildāmiem valsts likumiem, tādiem, ar kuriem nevarētu noslēpt un apiet dažādas nelikumības. Jāuzsver, ka arī tiesneši un zvērinātie advokāti ir taisnīgas tiesas elementi. Aizstāvības veidam jāatbilst taisnīgas tiesas priekšstatiem. Uzticamība, aizstāvja un aizstāvības brīvība un neatkarība, profesionalitāte, ētiski ierobežojumi katrā lietā ir obligāti nosacījumi. Tāpēc jau zvērinātie advokāti dod zvērestu kalpot pirmām kārtām likumam un tikai pēc tam klientam. Nedrīkst sagraut gadsimtos iestrādāto un realizēto aizstāvības institūciju, jo no tā taču neradīsies taisnīgāki spriedumi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −42,96 €
Materiālu komplekts Nr. 1173355
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties