Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:959204
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 45 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Mēs visi tiecamies pēc pilnības, laimes, harmoniskas un veiksmīgas dzīves. Nenoliedzami, viena no būtiskākajām šīs harmonijas sastāvdaļām ir veselība. Harmoniska pieeja ķermenim un psihei kā nedalāmam veselumam labi pazīstama jau no Antīkās pasaules, kad toreiz cilvēki rūpējās gan par sava ķermeņa skaistumu, gan muskuļu spēku, tā arī par savu talantu un garīgo spēju izkopšanu. Jau Atēnu valstvīrs Perikls (499. – 429.p.m.ē.) uzskatīja, ka veselība ir fiziska, morāla un garīga labklājība, kas cilvēkam ļauj dzīvē sastopamās problēmas uztvert viegli, ar godu un labvēlīgi tās atrisināt.
Mūsdienās Pasaules Veselības organizācija veselību definē kā fizisku, garīgu un sociālu labsajūtu (26), tādējādi akceptējot veselības ciešo saistību ar sociālajiem faktoriem, kas lielā mērā ļauj ne tikai veidot, bet arī ievērot un saglabāt veselīgu dzīves veidu.
Filozofijas doktors un profesors Ē. Froms apraksta piecas sociālas vajadzības, kādas nepieciešamas katram cilvēkam, bez kurām cilvēks nevar dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tās ir vajadzības pēc cilvēciskiem sakariem, vajadzība pēc pieķeršanās, simpātijām, vajadzība pēc pašapziņas, vajadzība pēc pašapliecināšanās un vajadzība pēc informācijas un vērtību orientācijas sistēmas. Šīs vajadzības var apmierināt tikai saskarsmē ar citiem cilvēkiem. Saskarsmes kvalitāte būtiski ietekmē cilvēka dzīvi un pašsajūtu (15). Psihosociāla aprūpe ietver saskarsmi. Terapeitiskā saskarsme ir pacienta aprūpes neatņemama sastāvdaļa (20).
Pacientiem slimības laikā emocijas ir sakāpinātas. Emocijas ir tās, kuras konkrētajā situācijā pacientiem neļauj būt vienkārši “mašīnai, datoram”, kuriem vienalga, kas ap tiem un tajos notiek, savukārt emocijas ir tās, kas padara pacientus cilvēciskus un katrā noteiktā situācijā ierosina cilvēka darbību. Līdz ar to emocijām ir liela loma organisma adaptācijas procesos. Tieši emocijas ir tās, kas dod informāciju par ārējās pasaules objektiem, par paša organisma stāvokli un par to savstarpējām attiecībām. Emocijas signalizē, kas notiek patlaban, kāda ir emociju nozīme un kāda šobrīd, no adaptācijas viedokļa, konkrētajam organismam ir vislabākā atbildes reakcija (29).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties