Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:938773
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tātad kristietība noliedz dionīsisko, kur valda māksla, maldi, izpriecas. Nepiekrītu Nīčem, ka kristietība ir riebums pret dzīvi, apnikums dzīvot, tiekšanās pēc nāves, manuprāt, gluži pretēji kristietība mudina dzīvot, dzīvot pilnvērtīgi, aug un palīdzēt citam, mīlēt un būt mīlētam. Nīčes pārlieku lielā apmācība pret kristietību neļauj viņam objektīvi saskatīt morāles un kristietības saskarsmes punktus. Dzīves apzīmēšana kā nemorāla ir pilnīgi absurds, ikkatrai lieta, parādībai, cilvēkam ir sava morāle, tā var būt stiprāka, blāvāka, bet ir, arī dzīvei ir morāle tikai svarīgi kā to izmanto un veido pats indivīds, jā, dioniskajā stāvoklī morāle atkāpjas, bet tas ir uz neilgu laiku, tās ietekme ir ļoti liela, to nevar izslēgt pilnībā.
Savā ziņā piekrītu, ka morāle ir „dzīves nolieguma griba”, pat principi, kurus ievērojot mēs vēlamies panākt kādu konkrētu efektu. Šeit, manuprāt, morāle ir līdzeklis, kas palīdz mums veidot savu personības tēlu citu acīs un mūsu pašu apziņā, to veicina sirdsapziņa, kas bieži neļauj rīkoties ārpus mūsu morāles un vērtību skalas.
Šīs nodaļas beigās man radās vēl lielāks pārsteigums, ka Nīče liek vienādības zīmi starp Antikristu un dionīsisko. Vai tas ir pareizi? Manā uztverē pilnīgi noteikti nē! Šos divus tik dažādi niansētos jēdzienus atdala gadsimti, dionīsiskais radās daudz senāk nekā Antikrists. Dionīsiskais ir ar dievišķo saistīts stāvoklis, tāpēc tas nav racionāli un pamatoti šos abus stāvokļus salīdzināt, kur nu vēl vienādot.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −0,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1237337
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties