Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:920270
 
Vērtējums:
Publicēts: 30.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Feminisms – literatūras virziens    3
2.1.  Ieskats A.Nesaules dzīves un daiļrades faktos    5
2.2.  A.Nesaules romāna „Sieviete dzintarā” sižets    6
2.3.  Mātes un meitas savstarpējo attiecību tēlojums romānā    7
2.4.  Feminisma iezīmes romānā „Ceļā uz mākoņmāju”    10
3.  A.S.Gailītes romāns „Ceļā uz mākoņmāju”    12
3.1.  Ieskats A.S.Gailītes dzīves un daiļrades faktos    12
3.2.  A.S.Gailītes romāna „Ceļā uz mākoņmāju” sižets    13
3.3.  Mātes un bērnu savstarpējo attiecību tēlojums romānā    15
3.4.  Feminisma iezīmes romānā „Ceļā uz mākoņmāju”    18
4.  Līdzīgais un atšķirīgais cilvēku savstarpējo attiecību tēlojumā romānos „Sieviete dzintarā” un „Ceļā uz mākoņmāju”    19
  Secinājumi    20
  Izmantotā literatūra un avoti    21
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Zinātniski pētnieciskajā darbā viens no galvenajiem uzdevumiem bija pētīt mātes motīvu divos romānos – Agate Nesaule „Sieviete dzintarā” un Anna Skaidrīte Gailīte „Ceļā uz mākoņmāju”. Mātes motīvs tiek diezgan spilgti attēlots abos daiļdarbos, jo vienā romānā, „Sieviete dzintarā”, māte atrodas galvenās varones Agates emocionālo pārdzīvojumu centrā, tāpēc romānā viņas raksturs un rīcība tiek diezgan sīki aprakstīt, savukārt otrā romānā, „Ceļā uz mākoņmāju”, māte ir galvenā varone, tāpēc tika analizētas viņas izjūtas. Pētnieciskajā darbā tika pētītas arī mātes un bērnu savstarpējās attiecības no psiholoģijas aspekta, uzsverot un iedziļinoties tieši mātes un meitas attiecībās, visbeidzot abu romānu mātes motīvi un to attiecības ar pārējiem tēliem tika savstarpēji salīdzināti. Lai sekmīgi analizētu romānu „Sieviete dzintarā”, pētnieciskā darba autorei bija nepieciešams iepazīties ar feminismu literatūrā, tā teoriju un vēsturi, jo Agates Nesaules romānā bija saskatāmas feminisma iezīmes. Pētnieciskā darba autore savā darbā iekļauj arī abu daiļdarbu autoru biogrāfiju. Atbilde uz izvirzīto hipotēzi – kāda ir mātes loma meitas dzīvē, abos romānos ir atšķirīga. Romānā „Sieviete dzintarā” mātes loma meitas dzīvē ir nozīmīga, jo galvenās varones Agates pārdzīvojumos ir jūtamas ilgas un nepieciešamība pēc mātes mīlestības, kā arī māte ar savu vienaldzību atstāj sekas gan uz Agates psihi, gan viņas turpmāko ģimenes dzīvi. Rezultātā Agatei nākas apmeklēt psihoterapeitu, kā arī rodas problēmas pareizā bērna audzināšanā. Savukārt romānā „Ceļā uz mākoņmāju” mātei nav svarīgas lomas meitas dzīvē, meitai Helgai saikne ar galveno varoni Izoldi pārtrūkst jau agrā bērnībā, kad mātei neatradās laiks. Lielāko bērnības daļu Helgai nācās pavadīt bez mātes uzmanības, tādējādi viņa pielāgojās pastāvīgajai situācijai un nekad arī vairs nesatuvinājās ar māti. Pētnieciskā darba autore secina, ka ir guvusi labumu no veiktā pētījuma, jo iegūtā pieredze un zināšanas noderēs turpmākajās mācībās un darbu veikšanā, kuri saistīti ar dažādu citu autoru darbu pētīšanu un savstarpēju salīdzināšanu. Pētnieciskā darba autore ir papildinājusi zināšanas par feminisma teoriju, kā arī praktizējusies psiholoģiskās metodes izmantošanā.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties