Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:805229
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienu plurālajā sabiedrībā pastāv daudz un dažādu etnisko grupu. Tās savā starpā atšķiras ar dažādu kultūru, dzīvesveidu un vērtībām, kā arī noteiktiem stereotipiem, kuri tiek pieņemti attiecībā pret šo grupu. Katra no šīm grupām cīnās par savu eksistenci un vēlas saņemt noteiktas privilēģijas, kuras savukārt citas grupas nevēlas dot, šādas konkurences dēļ veidojas grupu konflikti. Etnocentrisms ir viena no konfliktu izpausmēm (Kendall D., Murray L. J., Linden R., 2000:66), kas mūsdienās ir liela pasaules problēma, kas vairo naidu un nepatiku starp dažādām tautām, kā arī bieži izraisa karus. Šī darba mērķis ir noskaidrot, kā etnocentrisma fenomens ir radies, kā tas maina sabiedrību un katru indivīdu. Šī darba ietvaros tiks apskatīta etnocentrisma vēsture, pētījumi un sekas mūsdienu sabiedrībā.
Katra kultūra spēcīgi ietekmē tai piederošo cilvēku dzīvi un ikdienu. Antropologs Broņislavs Malinovskis vedina domāt, ka kultūra palīdz cilvēkam izprast savas vajadzības- bioloģiskās, kā piemēram, ēdiens, vairošanās, instrumentālās kā darbs un izglītība un tādas vajadzības, kas rada prāta, miesas un dvēseles saskaņu- reliģija, māksla(Kendall D., Murray L. J., Linden R., 2000:92).
Tādiem cilvēkiem, kuriem ir kopīga valoda, kultūra un tradīcijas ir vieglāk rast saskaņu un harmoniju savstarpējās attiecībās. Katrā pasaules sabiedrībā vienmēr pastāv disfunkcija, kas veido visdažādākās sociālās un socializēšanās problēmas, kā piemēram- dažādu sabiedrības grupu nevienlīdzība, diskriminācija, dzimumu nevienlīdzība, kā arī dažādu vienā valstī eksistējošu kultūru nesaskaņas (Kendall D., Murray L. J., Linden R., 2000:92).…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties