Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:769276
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kas ir saskarsme? Saskarsme ir kontaktu nodibināšanas, uzturēšanas un attīstības process, ko rada vajadzība mijiedarboties.
Saskarsmei manā dzīvē ir ļoti liela nozīme , jo esmu cilvēks, kuram ir nepieciešama sabiedrība, komunikācija ar cilvēkiem, līdz ar to arī saskarsme. Tātad saskarsme ir gan spēja klausīties otrā cilvēkā, gan arī pretī sniegt savu informāciju. Ļoti bieži ir tā, ka mums ir ļoti grūti ieklausīties citos, gribas tikai uzkraut savas problēmas un domas, neklausoties, ko saka otrs cilvēks. Taču tikai ieklausoties un uzklausot otra cilvēka viedokli ir iespēja uzzināt ko jaunu, vērtīgu sev, jo katrs cilvēks nes sev bagāžu ar dažādām gudrībām , mācībām, tāpēc vien būtu vērts ieklausīties citos. Saskarsmi var iedalīt 2. līmeņos. Pirmais līmenis ir tas, kad saskarsmē esošie cilvēki viens pret otru izjūt cieņu, un spēj ieklausīties viens otrā, savukārt otrais līmenis ir tad, kad viena no personām jūtas augstāka par otru, nespēj un nevēlas ieklausīties otrā, uzskatot to par sev nelīdzvērtīgu. Pēc manām domām es piederu pie pirmā līmeņa saskarsmes, jo savā ziņā es vairāk mēģinu ieklausīties otrā cilvēkā un mēģināt viņam palīdzēt, nekā pati sev. Man patīk uzklausīt cilvēkus , viņu domas, secinājumus un ierosinājumus. It sevišķi ,ja otra persona ir dzīves pieredzes bagātāka par mani. Protams, ir arī gadījumi, kad es aizraujos ar savu runāšanu un tikai runāju, bet tad pēkšņi attopos ,ka esmu nedaudz aizrāvusies, jo man ļoti patīk runāt un izteikt savas domas, bet ,paldies, Dievam, ka vēl neviens nav par to uz mani apvainojies, jo mani draugi zina, ka man patīk runāties un diskutēt. Kā jau katram cilvēkam, tā arī man ir sava melnā pusīte, kas dažkārt pievēršas otrajam līmenim, kas ir slikti, jo visi cilvēki ir vienādi. Bet ir tā, ka, ja tev nepatīk persona, tad tu izvairies no tā, vai arī vienkārši neklausies, ko tev saka otrs cilvēks, tikai saki to ,ko gribi, neklausoties otrā nemaz. Bet ļoti bieži dzīvē gadās tā, ka it kā cilvēks neko tādu nav izdarījis, bet es vienkārši nevaru viņu paciest un tad rodas šī nelīdzvērtīgā sajūta. Starp cilvēkiem var pastāvēt dažādu līmeņu saskarsme, kā ,piemēram, rituālā saskarsme (veids, kurā parasti cilvēki apsveicinās, īpaši neiedziļinoties dziļos faktos),šādu saskarsmes veidu parasti izmantoju ar cilvēkiem, kuriem nav tuvs kontakts tikai kaut kas kopīgs. Nākošais līmenis ir faktu un notikumu atstāstīšana( veids, kurā parasti cilvēki apspriež iepriekšējās dienas notikumus, skolā – visbiežāk par mājas darbu vai ieskaitēm), arī šo saskarsmi es izmantoju ik dienā, jo ir nepieciešamība apspriest notikumus un dažādas lietas.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1173013
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties