Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:672250
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

SOCIĀLĀS GARANTIJAS, DZĪVOJOT UN STRĀDĀJOT KĀDĀ NO ES DALĪBVALSTĪM
Tiem, kuri likumīgi strādā kādā no ES dalībvalstīm, ir iespēja iestāties šīs valsts sociālās drošības sistēmā un saņemt tās sniegtās garantijas.

Sociālās drošības sistēma sevī ietver tādas ienākumu zaudēšanas riskus kā: vecums, apgādnieka zaudējums, slimība, nelaimes gadījums darbā, arodslimība, dažādas kompensācijas par izdevumiem ģimenei ar bērniem, bezdarbs.
Ja darba ņēmējs kādā ES dalībvalstī nav nostrādājis pietiekami ilgu laiku, lai viņam būtu tiesības uz kādu pabalstu, tiek ņemti vērā arī citās dalībvalstīs nostrādātie laika periodi (periodu summēšanas princips).
Latvijas pilsoņi, pārceļoties uz dzīvi kādā no ES dalībvalstīm, nezaudē tiesības uz pensijām un atsevišķiem pabalstiem, kuras viņi ir ieguvuši Latvijā. Piešķirtie pabalsti tiek pārskaitīti uz personas norādīto bankas kontu jebkurā dalībvalstī (pabalstu eksporta princips).
Šie principi ietverti regulā (EEK) Nr. 1408/71 par sociālās drošības shēmu piemērošanu darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri pārvietojas Kopienas teritorijā.
Šīs regulas mērķis ir nodrošināt, lai ES ietvaros ceļojošie darba ņēmēji no sociālās drošības tiesību viedokļa nebūtu sliktākā stāvoklī nekā tad, ja viņi būtu palikuši savā dzimtenē.

Minētā regula attiecas ne tikai uz ES dalībvalstīm, bet arī uz Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm – Norvēģiju, Lihtenšteinu un Īslandi, un no 2006.gada 1.aprīļa – arī uz Šveici.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties