Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:670243
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Bezvēsts pazudušas personas jēdziens, tās kriminoloģiskais un kriminālistiskais raksturojums    4
2.  Informācijas specifika par bezvēsts pazudušo personu slepkavībām    7
3.  Sākotnējie pasākumi bezvēsts pazudušu personu slepkavību atklāšanā    10
4.  Bezvēsts pazudušas personas līķa meklēšana    17
5.  Versiju par noteiktās personas vainu izvirzīšanu un pārbaude    18
  Nobeigums    20
  Izmantotā literatūra    21
Darba fragmentsAizvērt

Civilizētā sabiedrībā slepkavības uzskata par sevišķi smagu noziegumu, sakarā ar ko to atklāšanai un izmeklēšanai pievērš īpašu uzmanību. Tas ir arī saprotams, jo neatmaskots un nesodīts slepkava vienmēr rada draudus, un tādēļ izsauc baiļu sajūtu ikvienā sabiedrības loceklī. Krimināltiesībās slepkavību definē kā prettiesisku darbību vai bezdarbību, kuras rezultātā iestājas otra cilvēka nāve. Slepkavības objekts ir cita cilvēka dzīve, slepkavības objektīva puse ir cita cilvēka dzīves atņemšana. Par slepkavības subjektu var būt pieskaitāma, fiziska persona, kas slepkavības brīdī sasniegusi 14 gadus. Subjektīvo pusi raksturo – vai tā darbība izdarīta aiz neuzmanības vai ar nodomu.
Parasti slepkavības tiek atklātas, tāpēc ka starp cietušo un aizdomās turēto personu pastāv zināma veida savstarpējas attiecības vai saites, kas ir izdibināmas. Klasiskajā slepkavību izmeklēšanas modelī tiek koncentrēta uzmanība uz personām, kam ir kādi motīvi, iespējas un līdzekļi nozieguma īstenošanai. Izziņas izdarītājs velta uzmanību galvenokārt aizdomās turētajam, acu liecinieku meklēšanai, tiesu ekspertu slēdzienam un netiešiem pierādījumiem, kas norāda uz hipotētiskā likumpārkāpēja sakariem ar cietušo un tādējādi arī uz noziedznieka saistību ar nodarījumu.
Bezvēsts pazudušu personu meklēšanu kā vienu no policijas darba virzieniem raksturo ne tikai tās loma noziegumu, it īpaši slepkavību, novēršanā un atklāšanā, bet arī tās ētiskā nozīme. Noskaidrojot pazuduša cilvēka likteni, tiek novērstas viņa tuvinieku neziņas un cerību jūtas, kas nereti ieilgst gadiem.
Viena no raksturīgajam īpašībām lietās par slepkavībām „bez līķa” ir tāda, ka izmeklēšanas sākuma stadijā, policijas darbiniekam nav informācijas par nozieguma vietu un lieciniekiem, tāpēc daudzus svarīgus cilvēka pazušanas apstākļus kategoriski un viennozīmīgi konstatēt nav iespējams.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties