Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:642367
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Kas ir Sokrats?
„Pēc manām domām, vienīgi tikumīgs-vienalga- vīrietis, vai sieviete- ir laimīgs; netaisnīgais un ļaunprātīgais ir nelaimīgs vienmēr”1
Sokrats
Šie Sokrata vārdi būtiski izsaka viņu un viņa dzīves uztveri. Sokrats (469-399 p. m. ē.) bija Atēnu filozofs. Viņš ir viens no filozofijas tēviem un galvenajiem stūrakmeņiem. Bieži viņu un viņa domas pielīdzināja sofistiem, kaut gan atšķirības ir lielas. Viens no viņa eksistences priekšnosacījumiem bija runa. Viņš staigāja pa pilsētu izklāstīja savu filozofiju, viņš neņēma par to samaksu, viņš to darīja nemateriālu mērķu vadīts. Tur pretī sofisti izkopuši savu runu prasīja naudu par sava ziņā priekšnesumu. Sokrats runāja vienkāršiem teikumiem un galvenais uzdevums bija piesaistīt cilvēkus viņa domām, viņš nemainījās runājot ne ar aristokrātiem, ne ar parastajiem iedzīvotājiem. Sokrats sava mūža laikā centās izdibināt, kas ir patiesi svēts un, kas netikls. Viņu nesaistīja naturālfilozofu mācība, viņu saistīja dvēsele un patiesuma, dievišķuma meklējumi. Viņš ir humānists, viņš nesaista savu dzīvi ar dabā un cilvēcē pastāvošajiem likumiem, viņš izskaidrojumu meklē cilvēciskajās vērtībās, tikumībā un iztēlē. Sokrats cenšas izprast, kas īsti ir tikumībā, viņš meklē priekšnosacījumus, dēļ kuriem cilvēks var būt tikumīgs. Arī sofisti cenšas izzināt šo jautājumu, šeit iezīmējas līdzība Sokrata un sofistu filozofijā. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1123118
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties