Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:588810
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
Administratīvā akta pārsūdzēšanas jēdziens un būtība    5
Administratīvā procesa tiesā dalībnieki    9
Administratīvās lietas ierosināšana un izskatīšana tiesā    14
Pieteikums tiesai administratīvā akta pārsūdzēšanai    19
Administratīvās tiesas loma administratīvā akta pārsūdzības procesā    24
  Nobeigums    30
IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    34
Darba fragmentsAizvērt

Līdz 2004.gada februārim tiesvedība administratīvajās lietās tika realizēta vispārējās jurisdikcijas tiesās civilprocesa kārtībā. 2004.gada 1.februārī stājās spēkā 2001.gada 14. novembrī pieņemtais Latvijas Republikas Administratīvā procesa likums (turpmāk tekstā- Administratīvā procesa likums). Šis likums, regulē administratīvās attiecības starp valsts pārvaldes iestādēm un privātpersonu, un nosaka administratīvā procesa kārtību gan iestādē, gan tiesā. Pēc būtības administratīvais process ir likumā noregulēta kārtība, kādā privātpersona var apstrīdēt valsts izdotu administratīvu aktu un pārsūdzēt to augstākai amatpersonai, iestādei vai tiesai. Administratīvais process definē valsts un privātpersonas attiecības, kur procesu var uzsākt jebkura no abām pusēm.
Administratīvā procesa likums, paredz iespēju efektīvi īsā laikā pārsūdzēt administratīvo aktu vai iestādes faktisko rīcību. Administratīvās tiesas saskaņā ar likumu darbojas pēc objektīvās izmeklēšanas principa, tas nozīmē, ka tiesnesis (tiesa) pats var vākt faktus, lai noskaidrotu objektīvo patiesību lietā. Un līdz ar to lietas iznākums tiesā vairs nav saistīts ar to, cik labs advokāts ir nolīgts, bet gan ir atkarīgs no iesādes izdotā administratīvā akta vai veiktās faktiskās rīcības likumības un pamatotības, un tiesas aktīvās līdzdalības objektīvās patiesības noskaidrošanā. Uz šo brīdi administratīvās tiesas darbojas tikai nedaudz vairāk kā divus gadus, bet to darba apjoms ir milzīgs.
Jau Latvijas Republikas pastāvēšanas sākuma posmā profesors K.Dišlers iebilda pret civilprocesuālo normu piemērošanu, izlemjot administratīvās lietas tiesās. Viņš norādīja, ka civilprocesa un administratīvā procesa uzdevumi būtiski atšķiras. Civilprocesa būtība ir sacensība starp diviem privāto tiesību subjektiem, un katrs no viņiem cenšas pēc iespējas labāk aizstāvēt savas tiesības un intereses.
Valsts intereses šajā strīdā netiek skartas, un tāpēc tiesas loma šajā sacensībā ir visai pasīva un tā tikai objektīvi nosaka uzvarētāju. Turpretī administratīvā procesa uzdevums ir aizsargāt privāto tiesību subjektus no publisko tiesību subjektu izdarītiem viņu tiesību un likumisko interešu aizskārumiem. „Brīvība attīstās procesa aizvējā", teikts vecā angļu sakāmvārdā. Administratīvā procesa kontekstā tas nozīmē, ka persona savas tiesības un brīvības var pilnībā izmantot tad, ja valsts pārvalde attiecībās ar personu (administratīvajā procesā), it īpaši, izdodot atsevišķai personai saistošu individuālu aktu (administratīvo aktu), ievēro indivīda procesuālās tiesības.”…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1128045
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties