Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:371383
 
Vērtējums:
Publicēts: 05.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Definīcijas    4
  Grupas izaugsmes un attīstības fāzes    5
  Sociālais darbs ar pašpalīdzības/atbalsta grupām    9
  Nobeigums    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Katru no mums nomoka kāda problēma, kādas grūtības, sāpes un rūpes. Ar daudzām no tām mēs spējam tikt galā paši, bez citu palīdzības. Tomēr pastāv arī tāda veida grūtības, kurām tikt pāri varam vienīgi ar citu palīdzību.
Ir reizes, kad mūsu tuvie, mīļie mums nespēj palīdzēt – mums ir vajadzīgs tādu cilvēku atbalsts, kuri paši ir kādreiz ir piedzīvojuši vai tajā mirklī piedzīvo tādu pašu problēmu, kas nomoka mūs. Cilvēkam ir nepieciešama kontaktēšanās ar citiem. Cilvēkam ir nepieciešams tikt mīlētam, gribētam, vajadzīgam un saprastam.
Lai arī cik neticami tas neliktos, daudziem cilvēkiem tas varētu būt milzīgs atklājums, pārsteigums, tomēr atvieglojums – uzzināt, ka, neskaitot viņus pašus, ir arī citi ar līdzīgām problēmām vai grūtībām. Šādi cilvēki sanāk kopā grupās, kur nepieciešamo „dziedināšanu” vai nu veic paši, vai arī kāds speciālists, nereti tas ir sociālais darbinieks.
Referātu izvēlējos rakstīt par šo tematu, jo sociālais darbs ar grupu man pašai šķiet kā vissaistošākā sociālā darba sfēra. Manuprāt, grupās (jo īpaši pašpalīdzības grupās) tiek izmantots tas pats pamatprincips, kas vienaudžu izglītotāju darbā – sistēma, ko sauc par „pear to pear” jeb „vienaudzis vienaudzim”; tāpat arī ar grupām – līdzīgais līdzīgam.
Arī pati esmu piedalījusies pašpalīdzības grupā, esmu atbalstījusi tās dalībniekus, proti, jauniešus, kas nupat ir kļuvuši par veģetāriešiem. Tas ir pārsteidzoši, ar kādām grūtībām saskārās šie jaunieši – sākot ar niecīgu izvēli kafejnīcu ēdienkartēs un beidzot ar draugu un vecāku nievājošo attieksmi un ģimenes skandāliem. Tādēļ pēc savas personīgās pieredzes varu teikt, ka saruna ar tādu cilvēku, kas pats ir piedzīvojis kaut ko līdzīgu vai arī kā šajā gadījumā – izvēlējies tādu pašu dzīves stilu, ir pavisam kas cits kā runāt ar cilvēku, kas to visu spēj tik vien kā iedomāties.
Šajā darbā iepazīstināšu ar dažādām sociālā darba definīcijām dažādu autoru, profesionāļu skatījumā, grupu izaugsmes un attīstības fāzēm, kā arī sniegšu īsu un nelielu ieskatu pašpalīdzības grupu galvenajās pazīmēs, nedaudz iepazīstinot arī ar termina „atbalsta grupa” definīciju.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties