Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:329562
 
Vērtējums:
Publicēts: 11.06.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Atmiņa    3
1.1.  Atmiņas struktūra    3
1.2.  Aizmiršana    4
1.3.  Aizmiršanas faktori un tās likumsakarības    6
2.  Saskarsme    8
2.1.  Saskarsmes izpausmes, funkcijas un līmeņi    9
2.2.  Efektīva komunikācija    10
2.3.  Sūtītāja un saņēmēja iemaņas, kā arī atgriezeniskā saite    12
  Izmantōtā bibliogrāfija    15
  Pielikumi    16
Darba fragmentsAizvērt

2.3. Sūtītāja un saņēmēja iemaņas, kā arī atgriezeniskā saite
Jebkurš personisks dialogs var pārvērsties par patīkamu un dziļu sarunu starp partneriem, ja sūtītājam un saņēmējam ir izkoptas savai lomai atbilstošas saskarsmes iemaņas. Efektīvu saskarsmi nodrošina ne tikai sūtītāja un saņēmēja saskarsmes iemaņas, bet arī adekvāta un pārdomāta atgriezeniskā saite starp sarunu partneriem (Psiholoģija vidusskolai, 1999, 172. lpp.).
Pats pirmais saskarsmes nosacījums ir vēlēšanās kontaktēties. Sava Es izteikšana dažādos aspektos kļūst īpaši aktuāla personiskās draugu vai paziņu sarunās. Otrais saskarsmes nosacījums – jūtu, domu un vēlmju izteikšana. Jaunība ir laiks cilvēka dzīvē, kad ar draugiem bieži rit emocionāli nozīmīgas sarunas. To laikā ir vēlams izteikt savas jūtas pēc iespējas precīzāk, lai nerastos kādi pārpratumi savstarpējās attiecībās. Saskrasmē mēs bieži lietojam tādus izteicienus, kas jūtas nepauž, bet tieši un spēcīgi iespaido klausītāja jūtas. Saskarsmi padara elastīgu partneru spēja uz katru problēmu raudzīties no vairākiem viedokļiem. Domu daudzveidība dod iespēju otram ātrāk atrast sev piemērotu risinājuma variantu. Psiholoģijā diezgan plaši ir pētīts jautājums, kā mainīt otra cilvēka attieksmi pret kaut ko sev vēlamā veidā. To var panākt, ievērojot efektīvas komunikācijas nosacījumus (Psiholoģija vidusskolai, 1999, 172., 173. lpp.).
Komunikācija ir efektīvāka, ja jūtu, domu un vēlmju izpaudumi gan verbālā, gan neverbālā veidā ir nepretrunīgi, t. i., viens otru papildina. Jūtu, domu, darbības, izjūtu un vajadzību izteikšana tikai tad nodrošina efektīvu saskarsmi, ja mēs esam atbildīgi par teiktajiem vārdiem un tātad par savām domām, jūtām, darbību utt. (Psiholoģija vidusskolai, 1999, 173. lpp.).
Labs klausītājs ir nevis tas, kas tikai dzird, bet arī saklausa. Prasme klausīties pieder pie cilvēka svarīgākajām saskarsmes iemaņām. Vēlēšanās saklausīt otru ir pirmais svarīgākais nosacījums labām saņēmēja iemaņām.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1323472
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties