Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:254526
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Noteikti veco paaudzi vajadzētu nodarbinātpatiesi vajadzīgā sabiedriskā darbā, kā piemēram, simtlatnieku darbā, lai viņi izjustu, ka ir citiem vajadzīgi. Daži darbi, kur veco ļaužu dzīves pieredze būtu radošs saturs, ir bērnu pieskatīšana, telefona dienests, kontaktpersonas uzdevumi slimnīcā, palīdzība bērnudārzā u.tml. Ja gadījumā klienta pesnionēšanās kržie ir pārāk liela un no tās paša spēkiem nevar izkļūt, tad sociālais darbinieks klientam var piedāvāt arī krīzes terapiju, kurā būtu jāsadarbojas ar psihiatru. Sociālajam darbinieka arī noteikti ir jābūt empātiskam un lielai pašizpratnei, lai spētu psiholoģiski sagatavot klientu pensijai. Soc. darbinieka uzdevums būtu radīt nākotnes iztēli, ka pensijā esot, tas nav nemaz tik slikti, ka arī pēc tam ir interesta un darbiem pilna dzīve, ja nu vienīgi būs gribaasspēks darboties. Mūsdienās cilvēkam nav jāstrādā līdz savas nāves stundai, bet gna līdz tam laikam, kamēr viņam pietiek enerģijas. No sociālā darbinieka viedokļa ir svarīgi uzzināt, kādu ietekmi uz cilvēku atstāj viņa atlaišana no darba pēc atbilstošā vecuma sasniegšanas, kā tas ietekmē viņa garīgo veselību? Kādu vietu viņa tālākajā dzīvē var ieņemt bijušie darbabiedri, viņa laika biedri? Kā balstīt šo cilvēku turpmākajos gados? Kādos darbos viņš vēl var būt noderīgs? Ja sociālāis darbinieks radīs klientam atbildes uz šiem jautājumiem, tad klienta dzīvesveids būs piemērots un interesants viņam.
Apzinoties vecuma nozīmi cilvēka dzīvē, svarīgi pievērsties šim posmam gan no racionāli filozofiskā, psiholoģiskā, sociālā viedokļa. Divi ceļi: viens – turpināt izmantot vecu cilvēku darbaspējas 65 – 70 gadu vecumā. Otrs – pārveidot veca cilvēka dzīvi, lai viņš pēc 65 gadiem vēl 20 – 30 gadus var dzīvot nodrošinātu, interesantu. Pilnvērtīgu dzīvi kā pilntiesīga personība, atbilstoši katrs savai dzīves līnijai, savām spējām un vērtību orientācijai. Galvenais ir psiholoģiski noskaņot cilvēku tam, ka viņam drīz būs jāiet pensijā. Ikdiena būs pavisam savādāka un būs jāatrod kāda cita interesanta nodarbe, ko darīt ikdienā.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −0,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1330471
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties