Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:225005
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Otrā pasaules kara gados Latvijas, kā arī mūsu kaimiņvalstu Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Baltkrievijas teritorijas okupēja nacistiskās Vācijas karaspēks un administratīvi tās tika iekļautas Ostlandes un Ukainas reihskomisariātos. Līdz ar to Padomju Savienības rietumu teritoriju resursi, t. sk. iedzīvotāju, tika pakļauti Trešā reiha militārajiem mērķiem. Vairāk kā pusmiljons šo valstu iedzīvotāju pildīja dienestu vācu vērmahtā, SS struktūrās, vietējā policijā vai citās bruņotās vienībās.
Šādu vienību formēšana bija iespējama pateicoties nacionālajam faktoram, t. i. 1939. un 1940. gada notikumiem, kuru gaitā Baltijas valstis tika iekļautas PSRS sastāvā un daļa Polijas tika pievienota padomju Ukrainas un Baltkrievijas padomju republikām. Šajā laikā notika minēto tautu sovjetizācija un vardarbība pret iespējamiem un iedomātiem ienaidniekiem. Rezultātā PSRS rietumu teritorijās jau Vācu – padomju kara pirmajos mēnešos bija vērojams augsts (salīdzinājumā ar citām padomju okupētajām teritorijām) iedzīvotāju pretpadomju noskaņojuma līmenis. Tas savukārt radīja labvēlīgus apstākļus šīm tautām sadarboties ar nacistiskās Vācijas okupācijas varu. Pēc profesora Ineša Feldmaņa teiktā „gan latvieši, gan arī citu Eiropas tautu svarīgs motīvs sadarbībai ar Vāciju bija „piedalīšanās krustakarā pret boļševismu”.1
Jau 1941. gada vasarā okupētajās teritorijās radās daudzskaitlīgas vietējās pašaizsardzības vienības, tādas kā Vietējās milicija (vācu valodā - Ortsmilitz), Kārtības dienests (vācu valodā - Ordnungsdienst), Pilsoņu zemessardze (vācu valodā - Bürgerwehr), Vietējā zemessardze (vācu valodā Heimwehr) un citas, kuru uzdevums bija kārtības uzturēšana un cīņa pret padomju partizāniem, kā arī atsevišķām Sarkanās armijas vienībām.
Taču šādu administrācijas sankcionētu vienību veidošanā pielietoja dažādus paņēmienus. Tā, ukraiņu un baltkrievu, kuriem vācieši pilnīgi neuzticējās, struktūrās tika iekļauts zināms skaits vācu personāla. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1127678
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties