Mūsdienās, strauji attīstoties informācijas tehnoloģijām, rodas nepieciešamība pēc jauniem daudz progresīvākiem un no pirmā acu skatiena daudz vienkāršākiem dokumentācijas veidiem. Mūsdienās ir grūti atrast tādu organizāciju, kura savā darbā neizmanto internetu, tāpēc radās iespēja veikt dokumentu elektronisko pārvaldi (e-pārvaldi). Taču vēl aizvien mūsu sabiedrībā nav patiesas izpratnes par to, kas tad īsti ir e-pārvalde un kādas funkcijas tā veic, vai tā samazina birokrātiju mūsu ikdienā? E-pārvalde pastāv jau daudzās Eiropas valstīs, taču Latvijā tā ir kļuvusi aktuāla samērā neilgu laiku atpakaļ. Latvijā e-pārvalde nozīmē sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu, izmantojot elektroniskos līdzekļus, šajā gadījumā internetu.
E-pārvalde ir pieeja sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai un valsts pārvaldes realizēšanai, tās mērķis ir nodrošināt sabiedrisko pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes uzlabošanu un sabiedrības līdzdalības palielināšanu valsts pārvaldē. Taču vēl arvien tikai neliela sabiedrības daļa pilnībā paļaujas uz elektroniskajiem dokumentiem. Lai panāktu efektīvu e-pārvaldes darbību ir jārada sabiedrībā uzticība elektroniskajiem dokumentiem, jāveic tehneloģiju uzlabošana un pilnveidošana, jāpopularizē interneta pieejamība un tā piedāvātie pakalpojumi. Tātad, Latvijā pastāv un ir pieejama e-pārvlade, taču vēl ir daudz jāpaveic, lai ar e-pārvaldi varētu rēķināties un to izmantot savā ikdienā lielākā sabiedrības daļa.
Referāta tēmu „E-pārvalde” izvēlējos, jo, manuprāt, tā ir ļoti aktuāla mūsdienu tehnoloģiju tēma, par kuru rodas interese.