Ar Elīnas eseju ikviens var iepazīties bez maksas jebkurā laikā šajā adresē: http://www.atlants.lv/konkurss/darbi/21401/.

Darbs sākas ar vārdiem: “Tēti! Pagaidi mani, ko Tu dari? Kāpēc Tu dodies projām? Mamma teica, ka Tu visticamāk neatgriezīsies.” Tam seko izjusts stāsts no bērna redzes viedokļa par tālāk notiekošo.

“Autorei ir izdevies iejusties bēgļa ādā - radot humānu un dziļi aizkustinošu stāstu. Stāsts palīdz lasītājam atklāt, ka mēs katrs iegūstam, par bēgļiem domājot kā par CILVĒKIEM, nevis kā par vienībām draudīgajā „bēgļu straumē”,” komentē politoloģe Iveta Kažoka.

Kinorežisors Ivars Tantegode: “Veiksmīgi caur galveno varoni tiek atspoguļota cilvēka daba un dažādība. Tiek uzdots cilvēcīgais jautājums, bet, diemžēl, bēgļi pie kritiskās masas atdursies pret otru cilvēcīgo aspektu - egoismu.”

Vēlamies izteikt arī lielu pateicību Elīnas skolotājai Ingai Garai, kura arī saņems balvas no konkursa organizatoriem.

Otro vietu konkursā izcīnīja Jānis Lapāns no Rīgas Imantas vidusskolas ar eseju “Bēgļi, un ko ar tiem iesākt?”, Jāņa skolotāja ir Silvija Ludženiece.

“Salīdzinoši ļoti labs darbs. Cilvēks mēģina izprast problēmas sakni un tāpat arī mēģina piedāvāt risinājumus, ko darīt jau ar ielaisto problēmu,” atzīmē filosofs Māris Mičarevskis.

Ar otro vietu ieguvušo darbu iespējams iepazīties šeit:
http://www.atlants.lv/konkurss/darbi/21388/.

Savukārt, trešo vietu ar salīdzinoši mazu kopējo iegūto punktu starpību no otrās vietas, ir ieguvusi eseja “Bēglis, lai izdzīvotu”, kuras autors ir Ričards Goldiņš no Saulkrastu vidusskolas un viņa skolotāja Liene Riekstiņa. Darbs apskatāms šeit: http://www.atlants.lv/konkurss/darbi/21386/.

Simpātiju balvu ieguvēji vēl tiek apkopoti un tiks izziņoti vēlāk.

Konkursā kopumā tika iesūtīti 70 darbi, kuri visi ir izlasāmi bez maksas konkursa vietnē:
http://www.atlants.lv/konkurss/darbi/.

Konkursa balvu fonds pārsniedz 1000 €. Publikas vērtējums sastādīja pusi no eseju kopvērtējuma, savukārt, otru pusi – žūrijas vērtējums, kuras sastāvā šogad bija: politoloģe Iveta Kažoka, vēsturnieki Andris Tihomirovs un Kārlis Sils, režisors Ivars Tontegode, filosofs Māris Mičerevskis, kā arī uzņēmējs Reinis Silovs.

Eseju konkursu rīko interneta bibliotēka “Atlants.lv” un to atbalsta “Bezrindas.lv”, “Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība”, “Solona klubs”, “Pakistānas Kebabs”, "Atēnas klubs" un “ZeDonats”.

Paldies visiem, kas piedalījās!