Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:825223
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Septiņus pasaules brīnumus pirmais nosauca grieķu vēsturnieks Hērodots 5.gs.p.m.ē. Viņa sarakstu atkārtoja bizantiešu matemātiķis Filons ap 225.g.p.m.ē. un grieķu autors Antipatrs no Sīdonas ap 130.g.p.m.ē. Ejot gadiem līdz mūsdienām ir saglabājusies tikai viens no septiņiem brīnumiem – Lielā piramīda. Pārējās celtnes ir nopostītas, un viss, kas palicis, ir tikai to apraksti un drupas. Šīs brīnumainās celtnes vēsta par to radītāju mākslas, arhitektūras un inženiertehniskajiem sasniegumiem.
Šo septiņu pasaules brīnumu saraksta veidotāji nemaz nenojauta, ka pastāv vel daudzas citas ievērojamas būves, piemēram, Lielais Ķīnas mūris, Svētās Sofijas katedrāle un citas, jo tajā laikā citu reģionu valstis vel nebija apzinātas.
Skaitlim „septiņi” cilvēki vienmēr piedēvējuši maģiskas īpašības. Babilonieši to saistīja ar septiņām planētām, viņu celtajiem tempļiem bija septiņi līmeņi, bet nedēļā septiņas dienas. Piemēram, bībelē skaitlis septiņi pieminēts vairāk nekā 500 reizes un teikts, ka Dievs radīja zemi septiņās dienās. Par galvenajiem grēkiem mēdz dēvēt, septiņus nāves grēkus. Varavīksnē ir septiņas krāsas. Pat kontinenti uz zemes ir septiņi – Āfrika, Antarktīda, Āzija, Austrālija, Eiropa, Ziemeļamerika un Dienvidamerika. Un tā, varētu vel turpināt ilgi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1185767
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties