Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Miltu izstrādājumi', 1.
  • Referāts 'Miltu izstrādājumi', 2.
  • Referāts 'Miltu izstrādājumi', 3.
  • Referāts 'Miltu izstrādājumi', 4.
  • Referāts 'Miltu izstrādājumi', 5.
  • Referāts 'Miltu izstrādājumi', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Liekas, ka maizi jau nu gan protam ēst eleganti. Bet, ja svētku uzvalkā tērptam, jātiek galā ar dauzkārtainu sendviču, tad tā vien gribās izvēlēties kādu vienkāršāku ēdienu.
Bagetti jeb garā maize

Bagetti jeb garo maizi pasniedz galdā dažādās valstīs, taču šķiet, ka vislabāk šo maizi prot izcept francūži – ar kraukšķīgu garoziņu un maigu mīkstumu.
Kā to pasniedz:
Lai gan ēdienkartē garā maize varbūt arī nav minēta, tomēr restorānos to parasti pasniedz. Tā ļauj remdēt sākotnējo izsalkumu un labi saderas ar zupām un salātiem: ar to var uzņemt mērci. Pareizāk būtu bagetti pasniegt nesagrieztu, lai gan parasti restoranos to liek galdā jau sagrieztu.
Kā to ēd:
No maizes nolauž pa gabaliņam, jālauž arī jau sagrieztās bagetti šķelītes. Šķēli neapziež ar sviestu kā parastu sviestmaizi,bet ar sviestu, ja vēlas, apziež jau nolauztu gabaliņu un tad liek mutē.
Dienvidu zemēs dažkārt bagetti gabaliņus vai šķēlītes izmanto par tādu kā palīgierīci, kas aizstāj nazi, ar to var uzņemt vinegretu vai mērci. Labas manieres apguvuši cilvēki šim nolūkam uzdur maizes gabaliņu uz dakšas un tad pabrauc ar to pa šķivi. Turpretī īsti lietpratēji tur maizi pirkstos.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants