Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Černobiļas AES sprādziens', 1.
Darba fragmentsAizvērt

Lai gan aizritējuši jau 22 gadi kopš avārijas, šī katastrofa turpina ietekmēt daudzu Ukrainas, un ne tikai Ukrainas, iedzīvotāju dzīvi un veselību.
Stacijā tika nodarbināti daudzi apkārtējie iedzīvotāji, kuri saņēma dažādus labumus: algas piemaksas, ceļazīmes, utt., kompensējot viņu darba apstākļu kaitīgumu. Taču vai visi šie labumi spēj vērst par labu cilvēka veselībai nodarīto ļaunumu, tuvinieku nāvi un nemitīgas bailes?
Radiācijas ietekmē īpaši aktivizējās vēža slimības rašanās vairogdziedzerī. Vairāk kā pieaugušie, radiācijas dēļ cieta tikai vēlāk pēc avārijas piedzimušie bērni, kuri piedzima nepilnvērtīgi. Daudzas ģimenes cieta no tuvinieku zaudējuma.
Mūsdienās vēl joprojām šīs katastrofas sekas ir ļoti lielas un neatgriezeniskas. Cilvēkiem turpina pasliktināties veselība, dzimst nepilnīgi bērni, palielinās vēža slimnieku skaits utt. Pirmajā brīdī liekas, ka tā nevar būt. Šī radiācija nevar pastāvēt visu mūžu, taču tā tas diemžēl ir. Ja ne visu mūžu, tad tuvākos 200 gadus noteikti. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants