Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Absints', 1.
  • Konspekts 'Absints', 2.
  • Konspekts 'Absints', 3.
  • Konspekts 'Absints', 4.
  • Konspekts 'Absints', 5.
  • Konspekts 'Absints', 6.
  • Konspekts 'Absints', 7.
  • Konspekts 'Absints', 8.
  • Konspekts 'Absints', 9.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Absints un tā sastāvs    3
2.  Vēsture    4
3.  Absinta pudeles etiķetes atšifrējums    6
4.  Absinta pagatavošana mājas apstākļos    7
5.  Absinta pasniegšanas veidi    7
6.  Absinta kokteiļu receptes    8
7.  Izmantoto literatūras avotu saraksts    9
Darba fragmentsAizvērt

1. ABSINTS UN TĀ SASTĀVS
Absints ir stiprs alkoholisks dzēriens, ar alkohola saturu no 45- 73%, dubults destilāts ar rūgtenu garšu, spirts gatavots no vīna, kartupeļiem, bietēm vai graudie, kombinējot tos ar dažādiem augiem, kā piemēram fenhelis, anīss, melisa, angelikas sakne, koriands.
Galvenā sastāvdaļa ir vērmeles (Artemisia absinthium). Vērmele ir 60- 120 cm augsts kurvjziežu dzimtas lastaugs, kam piemīt rūgta garša un īpaši izteikts aromāts. Medicīnā šo augu izmanto kā antiseptisku un sāpes remdējošu līdzekli.
Vērmeļu aromātiskās lapas un ziedi ir bagāti ar tujonu. Tujons ir aromātiska, eļļaina viela, kas sastopama ne tikai vērmelēs, tas ir neirotoksīns. Pastāv uzskats, ka šī viela grauj nervu sistēmu,mazina auglību un noved pie vājprāta. Savu nosaukumu tas ir ieguvis no Thuja koka, kura miza satur šo vielu. Koriandrs,biškrēsliņi un estragons satur nelielu daudzumu tujona, tāpat kā daudzi citi augi un garšvielas. Lielākā daudzumā to var atrast ciedru lapu eļļā un salvijas eļļā. Absintā esošais alfa-tujons vērmeļu eļļā satur līdz pat 40%. Lielos daudzumos tujons izraisa halucinācijas, miegainību, apātiju, taču absintā šī viela pēc destilācijas ir palikusi tik nelielos daudzumos, ka nav bīstama. Saindēties ar to var tikai tādā gadījumāja absintu mēģina taisīt pēc kaut kur atrastas receptes, kur minēts, ka vērmeļu eļļa jāsajauc ar spirtu. Šādā gadījumā var iegūt dzērienu ar sliktu garšu, bet sliktākajā- pat saindēties ar vērmeļu eļļu, kas nepareizi asptrādāta ir inde.
Recepte katrā valstī vai atšķirīgiem ražotājiem var atšķirties. Tradicionāli dzēriens tiek iedalīts šādi:
absinthe suisse (augstākās pakāpes; alk. 68- 72%)
demi-fine (alk. 50-68%)
ordinaire (45- 50%).

Autora komentārsAtvērt
Atlants