Vērtējums:
Publicēts: 07.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Uztura bagātinātāji', 1.
  • Konspekts 'Uztura bagātinātāji', 2.
  • Konspekts 'Uztura bagātinātāji', 3.
  • Konspekts 'Uztura bagātinātāji', 4.
  • Konspekts 'Uztura bagātinātāji', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Biežākie uztura bagātinātāji:
imunitātes stiprināšanai
Uztura bagātinājos vitamīni ir dabīgi, organisms tos izmanto par 97-98%, kamēr sintētiskos - tikai par 30-40%. Ķiploku vērtīgās īpašības piemīt ķiploku eļļai, kura fasēta kapsulās. Atšķirībā no svaiga ķiploka tā nesmaržo un nekairina kuņģi.
organisma attīrīšanai
Ja cilvēks pārsvarā ēd ātri pagatavojamus ēdienus, kuros ir dažādi konservanti un citas vielas, kas grauj organisma aizsardzības sistēmu, rodas brīvie radikāļi, kuru neitralizēšanai vajadzīgi antioksidanti. Nepieciešams vismaz divreiz gadā attīrīt organismu no sārņiem. Pēc tam organisms spēj daudz efektīvāk uzņemt vitamīnus, mikroelementus un citas vielas. Ļoti nepieciešama ir organisma attīrīšana pēc slimības un antibiotiku terapijas.

Secinājumi:
Mūsdienu attīstītajā pasaulē cilvēkiem pietrūkst laika, lai parūpētos par veselīgu un daudzveidīgu uzturu. Tādēļ, sabiedrībā ar vien aktuālāka kļūst tēma par uztura bagātinātāju lietošanu. Ārsta viedoklis par uztura bagātinātāju nepieciešamību dalās. Ārsts uzskata, ka uztura bagātinātāju lietošana samērīgās devās nenodara cilvēka organismam nekādus kaitējumus, taču uzsver, ka dabisku produktu lietošana ir daudz vērtīgāka par uztura bagātinātājiem.

Atlants