Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Filmas "Lepnums un aizspriedumi" analīze', 1.
  • Eseja 'Filmas "Lepnums un aizspriedumi" analīze', 2.
  • Eseja 'Filmas "Lepnums un aizspriedumi" analīze', 3.
  • Eseja 'Filmas "Lepnums un aizspriedumi" analīze', 4.
  • Eseja 'Filmas "Lepnums un aizspriedumi" analīze', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1940. gada filma „Lepnums un aizspriedumi” sižeta ziņā krasi neatšķiras no 2005. gadā uzņemtās filmas. Protams, ir uzlabojusies attēla, skaņas, montāžas un vizuālo efektu kvalitāte, jo 65 gadu laikā tehnikas līmenis ir pietiekami spēcīgi audzis. Nevaru spriest par to, cik ļoti filmas atbilst grāmatai, taču, salīdzinot tās savā starpā, rodas labs iespaids. Patīkami ir tas, ka nosacīti jaunā (2005.g.) filma nezaudē svarīgāko no 1940. gadā veidotās filmas, tiek parādīti būtiskākie notikumi.
Viena no pamanāmākajām atšķirībām varētu būt tā, ka 1940. gada filmā apkārtējā telpa, vizuālais tēls bija krāšņāks, pārspīlētāks, tika izmantoti greznāki apģērbi, taču 2005. gada filmā telpas un „vidusslāņa” Benetu ģimenes locekļu ietērps bija visai vienkāršs.
Iespējams, 2005. gada filma ir attiecināma vairāk uz drāmas žanru – tā šķiet nedaudz nopietnāka un tajā tik pat kā nav komedisku epizožu. Arī beigu epizode atšķīrās – vecākajā filmā par iznākumu (to, ka Elizabete ar Dārsija kungu paliek kopā) varēja tikai nojaust, tas nebija konkrēti pateikts, taču jaunākajā filmā Dārsija kungs lūdza Elizabetei viņu precēt un Elizabete, būdama tuva ar savu tēvu, devās pie viņa pēc apstiprinājuma, ka viņš ļauj abiem precēties.

Autora komentārsAtvērt
Atlants