Mana darba tēma ir ūdens kvalitātes pētījumi dažādos Liepājas mikrorajonos. Līdz ar to savā zinātniski pētnieciskajā darbā es veicu analīzes un salīdzināju ūdens kvalitāti sekojošos Liepājas mikrorajonos- Saulesdruvās, Karostā, Ezerkrastā, DR-rajonā, Ziemeļ-rajonā, Zaļajā birzī un Centrā. Kā arī, lai būtu plašākas iespējas salīdzināt iegūtos rezultātus veicu mērījumus SIA „Liepājas enerģija” ūdenim, jo viņi neizmanto tos pašus ūdens ieguves avotus, ko visa pārējā pilsēta. SIA „Liepājas enerģijai” ir pašiem sava artēziskā aka, no kuras tiek iegūts ūdens.
Mana motivācija veicot šo darbu bija, uzzināt to, cik kvalitatīvu ūdeni mēs ikdienā lietojam, vai tas atbilst valsts noteiktajiem kritērijiem, un to, vai ir atšķirība ūdens kvalitātē dažādos mikrorajonos. Šis darbs droši vien liksies interesants ne tikai man, bet ļoti plašam sabiedrības lokam. Daudzus taču interesē tas, vai ūdens kvalitāte, ko viņi lieto uzturā, mazgā veļu un paši mazgājas, ir pietiekami laba, lai tā nekaitētu cilvēka veselībai.
Darba mērķis. Veikt mērījumus un salīdzināt ūdens kvalitāti dažādos Liepājas mikrorajonos.
Darba uzdevumi.
1.Izpētīt Ministru kabineta noteiktās dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības.
2.Veikt mērījumus dažādu mikrorajonu ūdens paraugiem.
3.Salīdzināt ūdens kvalitāti Liepājas mikrorajonos.
4.Izdarīt secinājumus par ūdens kvalitātes atšķirībām Liepājas mikrorajonos.
Darba metodika.
1.Pieejamās literatūras izpētīšana.
2.Mērījumu veikšana izmantojot indikātorstrēmeles.
3.Iegūto datu apstrāde MS Excel vidē.
Hipotēze – Ūdens kvalitāte visos Liepājas mikrorajonos nav vienāda.
Darba praktiskā pielietojamība. Šis darbs kalpos kā informatīvais materiāls, par to kāda ir tā ūdens kvalitāte, ko mēs lietojam ikdienā. Darbs sniegs informāciju par to, vai ūdens kvalitāte Liepājā atbilst valsts noteiktajiem kritērijiem.…