Romiešu tiesības ir vienas no lielākām antīkās pasaules kultūras vērtībām. Šīs tiesības bija pamats, uz kura viduslaikos veidojās, izauga Rietumeiropas tiesiskā vienotība. Balstoties uz romiešu tiesībām, radās un attīstījās Eiropas valstu modernās, nacionālās tiesības.
Tā kā no vēsturniekiem ir dzirdēts teiciens, ka senais ēģiptietis nenomira, neatstādams gatavu kapa pieminekli, bet senais romietis nenomira, neatstādams testamentu, autorei likās interesanti noskaidrot: kāda bijusi romiešu tiesību matošanas vēsture un kā veidojusies testamentā mantošana?
Šajā darbā autore sniedz izskaidrojumu mantošanas tiesību jēdziena vēsturei un noskaidro mantošanas pamatus, aplūko vēsturiskos testamenta veidus, raksturo to saturu un formas, noskaidro, to personu loku, kuras bijušas tiesīgas taisīt testamentu.
Vēl autore darbā sniedz ieskatu testamenta atcelšanas kārtībai, aplūko iemeslus, kādēļ bija nepieciešams noteikt mantojuma obligāto daļu, kā arī noskaidro iemeslus, kuri varēja būt par pamatu atstumšanai no mantojuma.
Šī darba mērķis uz uzdevums ir izzināt kāda bijusi testamentārās mantošanas attīstības vēsture romiešu civiltiesības, izmantojot pieejamās literatūras analīzes pētīšanas metodi.…