Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:572984
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.06.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Personu savstarpējas attiecības mazās grupās var pētīt ar sociometiskas (societas – sabiedrība, metreo - izmēru) aptaujas palīdzību. Sociomētrijas metode ļauj noskaidrot grupas locekļu savstarpējo simpatiju-antipātiju struktūru, noskaidrot kuriem grupas locekļiem citi dod priekšroku, izvēloties partneri kādas kopīgas darbības veikšanai. Tā paredz izvēles situāciju. Aptauja nav anonima. Izvēļu skaits ir ierobežots, jautājumiem, kritērijiem jāatbilst grupas sociāli demogrāfiskajām raksturojumiem, jābūt interesantiem, atbilst konkrētai situācijai.
Sagatavošanas posmā jāapzinās un jāformulē pētāmo problēmu; jāizpēta grupas soc. demogrāf. Raksturojumi; grupas sociālie raksturojumi – cik ilgi pastāv šī grupa (ne mazāk ka 6 mēn.)
Starppersonu sociometriskās analīzes metodes un sociogrammas (visu emocionālo attiecību shematiska priekšstata veidošanas līdzekļis: patika, nepatika un vienaldzība, kas vaida starp visiem gupas locekļiem) pamatlicējs ir J.L. Moreno. Grupas kodols ir visa tā emocionālā vide. Tāpēc grupas veidošanā, tās funkcionēšanā galvenā loma piemīt visai ttiecību sistēmai, kuras grupas loceklis izspēlē attieksmē pret katru. Grupa atspoguļo visu tās locekļu emocionalo statusu hierarhiju. Rodas „sociommetriskās zvaigznes” pret kurām lielākai grupas daļai ir pozitīva attieksme, „sociometriskie autsaideri” – attieksme pret to no grupas locekļu puses būs negatīva.
Sociometrijā izmanto tā saukto partnera izvēli. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1209117
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties