Laikam nebūs daudz cilvēku, kuri par Paulu Koelju nebūtu dzirdējuši pilnīgi neko. Brazīliešu rakstnieks visā pasaulē kļuvis gandrīz vai par garīgo un filozofisko ikonu. Viņa grāmatās jebkurš atrod kaut ko sev.
Latvijā izdotas 8 P. Koelju grāmatas, kuras ir par dažādām tēmām, bet kurās visās rakstnieks cauri pamatā vij vienu galveno tēmu, proti, ka viss tomēr slēpjas katrā pašā no mums un tikai mūsu pašu spēkos ir savu dzīvi padarīt tādu, kādu to mēs vēlamies redzēt.
Tālākajās lappusēs sīkāk tiks aprakstīts P. Koelju dzīves gājums no pirmajām dienām līdz šodienai, Koelju daiļrade kopumā. Sīkāk tiks analizēta viņa grāmata „Veronika grib mirt”, kura ir man personiski vistuvākā no līdz šim lasītajām brazīlieša grāmatām. Grāmata sarakstīta pamatā balstoties uz paša autora piedzīvoto trako namā, bet stāsts ir par meiteni, kura vēlas izdarīt pašnāvību. Tieši pašnāvības globāla mēroga problēmu arī pētīju sīkāk – kāpēc un kas tās veic un kā palīdzēt pašnāvniekam.
Kādēļ es izvēlējos rakstīt tieši par šo darbu?
Es ļoti cienu šī autora daiļradi, tādēļ būtu varējusi rakstīt praktiski par jebkuru no viņa grāmatām, taču mani ļoti piesaistīja kāda doma, kas rodama šajā grāmatā, taču nav uzskatāma par grāmatas pamattēzi vai pamatdomu. Un faktiski jebkurš savas dzīves laikā ir domājis par pašnāvību, ir pietiekami daudz cilvēku, kuri to arī mēģinājuši un tādu nav maz. Pašai personiski ir pazīstami tuvi cilvēki, kuri arī ir gājuši kādu laiku cauri pašnāvības apmātībai, sauksim to tā. Papētot sīkāk faktus un skaitļus, atklājās visai biedējoša informācija un nākas secināt, ka pašnāvības nav konkrētu cilvēku problēma, bet gan VISAS sabiedrības kopējā problēma.
Centīšos no saviem pētījumiem un viedokļa sniegt vismaz kaut kādu nelielu ieskatu uz šo problēmu. …