Es izvēlējos rakstīt referātu par šo tēmu – mūsdienu kultūras pieminekļi, kas celti no 15. – 19.gs. beigām, jo man šķita interesanti izzināt ko vairāk par mūsdienu kultūras pieminekļiem, kas atrodas netālu manai dzīvesvietai. Ne vienmēr ekskursijās pa pilīm, muižām un citām vēsturiskām ēkām, gidi spēj piesaistīt jauniešu uzmanību ar savu stāstījumu.
Tādēļ, savā referātā apskatīju manai dzīvesvietai tuvākos kultūrvēsturiskos pieminekļus – Bauskas pili, Jelgavas pili, Rundāles pili, Academia Petrina, Daugavpils cietoksni un Šlokenbekas muižu. Darba gaitā izzināju šo vēstures pieminekļu vēsturi un izveidoju pielikumu. Pielikums sastāv no divām daļām vizuālā pielikuma un rakstiskā, kurā var atrast tautas teikas un leģendas, kas tiek saistītas ar šiem pieminekļiem.
Darbu veidoju tā, lai katrs tajā atrastu ko jaunu. Ja nesanāk atrast ko jaunu, tad vismaz atsvaidzināt savas zināšanas par šo tēmu. Referāta izstrādes laikā uzzināju daudz jauna, tādēļ, vērtēju savu referātu kā izdevušos.
Bauskas pils atrodas Mūsas un Mēmeles satekā. Tā tika celta pēc ordeņa mestra Johanna fon Mengalena iniciatīvas. Bauskas pils ir 1443. gadā būvēta neregulāra plānojuma ordeņa pils, kuras vārti atradās starp diviem torņiem. Galvenais tornis bija 22 metru augsts ar zvaigžņu velvēm un kamīnu 2.stāvā. Līdz 16.gs. beigām pie pils pastāvēja arī pilsētveida apmetne, kas saukta par Vairogmiestu. Livonijas ordenim pils bija nepieciešama, lai pakļautu apkārtējo teritoriju un tirdzniecības ceļus uz Lietuvu. Bauskas pilij bija ne tikai nocietinājuma un aizsardzības funkcijas, tur atradās arī feodālās administrācijas centrs. 16.gs. vidū, Livonijai sadaloties, pilī kādu laiku atradās Rīgas arhibīskapijas centrs.…