Kompānijas saimnieciskās darbības rezultāti ir atkarīgi no visu uzņēmumā strādājošo darba ieguldījuma. Tomēr daudzos uzņēmumos darbinieku atalgojums netiek piesaistīts kādiem kvalitātes vai apjomu rādītājiem. Tā rezultātā zūd darbinieku motivācija censties strādāt pēc iespējas labāk - kāpēc censties, ja alga no tā nemainās?
Šajā situācijā uzņēmuma darbības efektivitāti ir iespējams ievērojami uzlabot, ieviešot personāla motivācijas sistēmu. Personāla motivācijas sistēma ir orientēta uz darbinieku aktivitātes un ieinteresētības veicināšanu.
Personāla motivācijas sistēmas ieviešanas rezultātā ieguvēji būs gan uzņēmuma darbinieki, gan uzņēmuma īpašnieki, jo:
darbinieki iegūs precīzu priekšstatu par sava darba vērtēšanas kritērijiem un saistību starp kvalitatīvi padarītu darbu un personīgo ieguvumu (darba samaksu, dažādiem papildus labumiem);
īpašnieki varēs objektīvi izvērtēt katra darbinieka ieguldījumu uzņēmuma kopīgo mērķu sasniegšanā, atbalstīt labākos darbiniekus, tādējādi panākot efektīgākas personāla izmaksas.
Autore šajā darbā ir apkopojusi populārākās motivācijas teorijas, tās savstarpēji salīdzinot. Motivēšanas teorija apskata motivēšanas procesu. Motivēšanas teorija skaidro, kāpēc darbinieki darbā uzvedas tieši tā, kā viņi uzvedas, un kāda ir viņu motivācija. Motivēšanas teorija arī skaidro, ko organizācijām vajadzētu darīt, lai pamudinātu darbiniekus pielikt visus viņu spēkus, spējas un zināšanas, lai sekmētu organizācijas mērķu sasniegšanu un tā pat arī pašu darbinieku vajadzību apmierināšanu.
Darba uzdevums:
Saistīt teoriju ar praksi, veidojot motivācijas sistēmu konkrētajā uzņēmumā.
Darba mērķi:
definēt, kas tad ir motivācija;…