Vardarbība televīzijas ekrānos ir ierasta lieta. Skatoties te vienu, te otru TV kanālu liekas, ka bez tās neviens skatītājs nevar iztikt un tās „dienas deva” ir nepieciešma ikvienam – gan mazam bērnam, gan pieaugušajiem. Cik bieži nav spriests par to, ka vardarbības ainu televīzijā ir par daudz, ka tai nav vietas bērniem pieejamos medijos, ka vardarbību vajadzētu ierobežot un nerādīt vismaz līdz pusnaktij.
Zinātnieki arvien biežāk runā par televīzijas negatīvo ietekmi, sevišķi – uz bērniem un jauniešiem. Sabiedrībā aizvien izplatītākās agresijas cēloņi tiek meklēti plašsaziņas līdzekļos un tajos redzamajos vardarbības modeļos. ASV psihologs Arnolds Kāns ir izteicies: “Debatēt par vardarbības iespaidu uz televīzijas skatītājiem ir tas pats, kad debatēt pat cigaretēm un vēzi.” Vai beidzot nav pienācis laiks pārtraukt debates un ķerties pie reāliem darbiem, lai novērstu televīzijā rādītās vardarbības postošo ietekmi?
Šajā darbā es apskatīšu LNT raidījumu „Degpunktā”, kas ir analītiski veidots raidījums par dienas kriminālajiem notikumiem Rīgā un Latvijā. Televīzija LNT 2007.gadā uzsākusi divpadsmito sezonu. Telekompānija ieņēmusi stabilu vietu elektronisko sabiedrības saziņas līdzekļu vidū, ko arī apliecina sabiedrības novērtējums. …