20. gadsimta sākumā Krievija bija impērija ar nedemokrātisku politisku un sociālu sistēmu, kas bija veidojusies vairākus gadsimtus. Krievijā valdīja absolūts monarhs, kuru sauca par caru, un represīva policija, kas darbojās visās pilsētās. Cara valdīšanu raksturoja pilsoņa, garīgo brīvību un cilvēktiesību ierobežošana. Tika vajātas reliģiskās minoritātes, tie, kas nepiederēja Krievijas pareizticīgo baznīcai. Krievija bija pakļāvusi arī kaimiņos esošās tautas, tādēļ bija radusies daudznacionāla impērija.
1917. gadā Krievijā notika divas revolūcijas. Pirmā, kas notika februārī, gāza krievu monarhus, cara varu. Otrā, Oktobra revolūcija, izveidoja pirmo komunistu valsti pasaulē.
1917. gada notikumi ietekmējuši lielas pasaules daļas iedzīvotāju likteni vēl gandrīz gadsimta garumā. Padomju Savienībā, kas izveidojās neilgi pēc Pilsoņu kara, auguši un dzīvojuši ļoti daudz dažādu tautību iedzīvotāji. Tā bija lielākā padomju valsts, kas līdz šim eksistējusi, un tās ietekme gan tās pastāvēšanas laikā, gan arī vēl mūsdienās ir ņemama vērā.
Daudzus gadus 1917. gada Krievijas revolūcijas ir iespaidojušas strādniekus un apspiestos visā pasaulē. …