Skolotājiem viņa patika, jo mācēja skaidri noformulēt savu viedokli un vienmēr zināja uzdoto. Klasesbiedri viņu cienīja, jo viņa labprāt paskaidroja grūti izprotamo vielu un deva norakstīt. Universitātē viņa bija kursa vecākā, uz kuru visi paļāvās, jo zināja, ka viņa savus pienākumus veiks laikā un apsolīto izdarīs. Darbā kolēģi izraudājās uz viņas pleca vai arī izraudājās uz viņas pleca vai arī prasīja viņai padomu, jo zināja, ka viņa uzklausīs un , ja varēs dos arī padomu. Priekšnieks viņu labi ieredzēja un labprāt uzklausīja viņas viedokli par atsevišķiem daba jautājumiem. Viņa nebūt nebija pati pilnība, taču no viņas plūda pašpaļāvība. Visi viņu uzklausīja un cienīja. Viņa bija līdere.
Kā jau jūs noprotat mana izvēlētā tēma ir par līderiem: par to lomu grupā, raksturīgākajām īpašībām, iedalījumu utt.
Līderis
Grupa vienmēr ir kaut kas vairāk par dalībnieku summu. Tās struktūra ir samērā sarežģīta. Lai efektīvi saskaņotu cilvēku darbību uzdevumu izpildei, grupai ir vajadzīgs līderis.
Līderis - grupas loceklis, kuram tā uztic pieņemt lēmumus grupai svarīgās situācijās un kuram ir vislielākā autoritāte grupas darbības organizēšanā un grupas locekļu savstarpējo attiecību regulēšanā.
Līderu tipi
Pēc vadības stila:
autoritārais – dod rīkojumus uz atzīst tikai savu viedokli,
demokrātiskais – uzklausa citu domas un pieņem lēmumus, rēķinoties ar tām,
liberālais – ļauj lietām risināties pašām par sevi un neuzņemas atbildību par lēmumiem, vadība ir tīri formāla.
Pēc darbības satura:
iedvesmojošais – ir enerģisks, rod arvien jaunas idejas,
izpildošais – var veikt visas līdera funkcijas.
Pēc darbības rakstura:
universālais – saglabā savu statusu visās situācijās,
situatīvais – var būt līderis tikai vienā noteiktā situācijā.…